کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/26 13:09

تلاش برای رفع نیاز آبی کشاورزان یک روستا در شهرستان درگز نتیجه داد

اقدام برای رفع نیاز آبی شهرداری و کشاورزان لطف‌آباد درگز، با اهتمام آب منطقه‌ای خراسان رضوی به نتیجه رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در جلسه‌ای که با حضور معاونان شرکت آب منطقه‌ای، مدیر امور منابع آب، مسئولان و نمایندگان کشاورزان لطف‌آباد برگزار شد، وضعیت تغییر کاربری چاه‌های شهرداری به منظور رفع نیاز آبی کشاورزان و شهرداری لطف‌آباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه "نعمت‌نژاد" معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای به مسائل قانونی و فنی شرایط تغییر کاربری چاه‌ها اشاره کرد و گفت: با این حال با رعایت اصول شرکت به منظور رفع نیاز و مشکل شهرداری و کشاورزان همکاری خواهیم کرد.
در این جلسه که شهردار، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی و نمایندگان کشاورزان لطف‌آباد حضور داشتند، موارد مربوط به مشکلات چاه‌های شهرداری و کمبودها و نیاز آبی باغداران و کشاورزان منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این گزارش حاکی است، در پایان این نشست مقرر شد پس از اعلام نیاز آبی فضای سبز شهر لطف‌آباد توسط شهرداری و همچنین اقدام نماینده کشاورزان نسبت به مراحل ثبت شرکت و تشکیل تشکل آب‌بران و کشاورزی، شرکت آب منطقه‌ای نیز به تغییر کاربری دو حلقه چاه از سه حلقه چاه شهرداری به کاربری کشاورزی اقدام کند و  یک حلقه چاه دیگر نیز با همان کاربری فضای سبز برای شهرداری لطف‌‌آباد در نظر گرفته شود.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر