کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/10/17 12:49

آبرسانی به 8 روستای استان ایلام پس از اجرای طرح یکپارچه‌سازی

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به آبرسانی به 8 روستای استان پس از اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی گفت: یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی در ماه‌های اخیر موجب سرعت بخشیدن طرح‌های آبرسانی روستایی در استان ایلام شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا رضایی" با اشاره به اینکه از 552 روستای استان ایلام 496 روستا زیر پوشش آب و فاضلاب هستند، افزود: این شرکت با توجه به شرایط ویژه استان، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش کمی و کیفی آب و خدمات‌رسانی به روستاها را در دستور کار قرار داده است؛ نکته حائز اهمیت اینکه تعداد 125 روستای استان ایلام که قبلا به صورت سیار آبرسانی می‌شدند هم‌اکنون به 22 روستا رسیده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تخصیص به موقع اعتبارات، طی دو سال آینده این عدد به صفر خواهد رسید و استان ایلام  اولین استانی خواهد شد که دیگر آبرسانی سیار نخواهد داشت.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به اقدامات صورت گرفته امسال و بعد اجرای طرح یکپارچه‌سازی گفت: این شرکت در این مدت کارهای ماندگاری در زمینه آبرسانی به روستاهای استان از جمله برخوردار کردن 8 روستا از نعمت آب شرب، 95 هزار و 430 متر اصلاح، توسعه شبکه و خط انتقال اجرا کرده است.
وی با اشاره به بهسازی تعداد 5 دهنه چشمه، احداث 4 چاهک پمپاژ، وارد مدار کردن 9 باب مخزن بتنی به حجم دو هزار 160 متر مکعب در این مدت افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، جمعیتی بالغ بر 6 هزار نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
رضایی ادامه داد: علاوه بر موارد فوق در این مدت 30 دستگاه الکتروپمپ شناور، 15 دستگاه تابلو برق و  یک هزار و 590 متر کابل برق با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 200 میلیون تومان توسط اکیپ‌های حوادث و اتفاقات شرکت به‌صورت امانی تعویض شده است.
وی خاطرنشان کرد: این شرکت هم‌اکنون 48 طرح در زمینه‌های مختلف آبرسانی با اعتباری بالغ بر 820 میلیارد ریال در دست اجرا دارد که با اجرای این طرح‌ها مشکل کم‌آبی و زیرساخت‌های آب در استان حل خواهد شد.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افزود: با اجرای این طرح‌ها میزان رضایتمندی مردم از خدمات آب و فاضلاب بیشتر شده و علاوه بر آن به توسعه زیرساخت‌های شهرستان کمک کرده است، همچنین با اجرای این طرح‌ها اشتغال‌زایی قابل توجهی بوجود آمده و از مهاجرت به شهرها تا حدودی جلوگیری شده است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر