کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/10/07 09:00

کتاب "نمایی از صنعت آب و فاضلاب اسپانیا" منتشر شد

کتاب "نمایی از صنعت آب و فاضلاب اسپانیا" با محوریت دستاورد‌ها، مولفه‌های اقتصادی و مدیریت بحران در این کشور منتشر شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این کتاب با همکاری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت آب و فاضلاب خوزستان با عنوان "نمایی از صنعت آب و فاضلاب اسپانیا (دستاورد‌ها، مولفه‌های اقتصادی و مدیریت بحران)" منتشر شده است.
کتاب حاضر توسط "مسعود خشایی"، "سیدحسین سجادی‌فر"، "محمد داود‌آبادی" و "هنگامه دولتشاهی" در 153 صفحه گردآوری شده است.
کتاب "نمایی از صنعت آب و فاضلاب اسپانیا (دستاورد‌ها، مولفه‌های اقتصادی و مدیریت بحران)" در سه فصل "سیمای عمومی صنعت آب و فاضلاب اسپانیا"، "راهبردها و نظام قیمت‌گذاری آب و فاضلاب اسپانیا" و "نکات برجسته (دستاورد‌ها و آموزه‌های عملیاتی)" به چاپ رسیده است.
در بخشی از این کتاب آمده است، اسپانیا نظر به شرایط خاص جغرافیایی و توپوگرافی منطقه‌ای و شروع بحران آب از ابتدای دهه‌ ۱۹۶۰ به ویژه بعد از سال ۲۰۰۳، سیاست‌ها و برنامه‌های جامعی در مدیریت منابع و تقاضای آب برای گذر از بحران آب انجام داده است. از مهمترین راهبردهای مدیریتی آب این کشور، مدیریت بهینه منابع آبی، افزایش کارآمد مصارف آب کشاورزی (نظر به نقش محوریت کشاورزی در اقتصاد این کشور)، مدیریت تقاضای آب در بخش خانگی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین نمک‌زدایی (سامانه‌های آب شیرین‌کن) است که در زمینه سامانه‌های آب شیرین‌کن، پیشرفته‌ترین کشور در سطح بین‌المللی بوده و آموزه‌های ارزشمندی در این زمینه کسب کرده است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر