کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/09/25 11:11
توسط وزیر نیرو؛

پروژه ارتقای ظرفیت نیروگاه سنندج به بهره‌برداری رسید

همزمان با هفته سی‌ودوم پویش#هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه ارتقای ظرفیت واحد گازی شماره سه نیروگاه سیکل‌ترکیبی سنندج با اعتباری بالغ بر 137 میلیارد تومان توسط وزیر نیرو افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اسماعیل نمازی" مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت برق حرارتی، میزان افزایش ظرفیت تولید این واحد را 25 مگاوات برشمرد و افزود: طراحي به‌روز و فناوري‌هاي استفاده شده در این پروژه، توان جديد اين واحد را در شرايط استاندارد ايزو از 159 مگاوات به 183 مگاوات و بهره‌وري آن را از 33 درصد به 36.4 درصد افزايش داده است.
وی ادامه داد: نتیجه عملی اجرای این طرح در هر واحد گازی علاوه بر افزایش توان توليدي، کاهش مصرف سوخت گاز طبيعي به ميزان 20 ميليون متر مکعب در سال و کاهش 40 هزار تن توليد گاز گلخانه‌اي CO2 را به همراه دارد.
مدیرکل دفتر فنی تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه این پروژه با سرمایه‌گذاری گروه مپنا اجرا شده است، گفت: اين خصوصيات جديد توربين گاز به گروه مپنا اجازه داده است که در واحدهای سیکل ترکيبی بهره‌وري را از 49 درصد به 55 درصد افزایش دهد.
نمازی در پایان گفت: این نیروگاه با ظرفیت 1039 مگاوات دارای چهار واحد گازی به ظرفیت 719 مگاوات و دو واحد بخار به ظرفیت 320 مگاوات در هفت کیلومتری شهر سنندج واقع شده است.
  • خبرنگار:زهرا جعفری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر