کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/09/05 14:56
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد:

93 خانوار روستایی در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار می‌شوند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برق‌رسانی به 93 خانوار روستایی در چهار شهرستان این استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" در حاشیه بازدید از پروژه برق‌رسانی روستای "اسلام آباد تیموری باشت" در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی برق‌رسانی به 93 خانوار در 11 روستای این استان هم اکنون شروع شده و ما امیدواریم تا پایان سال جاری این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه این روستاها در شهرستان‌های باشت، بویراحمد، چُرام و کهگیلویه واقع شده است، اظهار داشت: پنج روستا در شهرستان باشت، سه روستا در شهرستان بویراحمد، 2 روستا در شهرستان چُرام و یک روستا در شهرستان باشت در آینده نزدیک از نعمت برق پایدار برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: روستاهای اسلام آباد تیموری باشت، دره بید جوکار بویراحمد، آب کنارون چرام و دره گرده کهگیلویه، مهمترین روستاهایی هستند که شبکه های برق به‌زودی در آنها احداث و روستانشینان دارای نعمت برق می‌شوند.

راهزادی، اعتبار اعلام شده برای برق‌رسانی به 11 روستای عنوان شده را حدود 35 میلیارد ریال ذکر و خاطرنشان کرد: پراکندگی، سخت گذری، معارضات محلی، نبود محورهای مواصلاتی مناسب، پوشش‌های جنگلی و کوهستانی بودن از مهمترین مشکلات موجود برای برق‌رسانی به این روستاهاست.

وی گفت: هم اکنون هزار و 775 روستا با جمعیت خانواری حدود 60 هزار خانوار در استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر