کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/21 08:48
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق یزد خبر داد:

برق‌رسانی به 12 روستای استان یزد/ 100 درصد روستاهای ابرکوه از نعمت برق برخوردار هستند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره‌برداری 10 پروژه برق‌رسانی به روستاهای حوزه شهرستان خاتم خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "آرش نواب" در خصوص بهره‌برداری از 10 پروژه برق روستایی  شهرستان خاتم، اظهار کرد: این طرح در 11 روستای سین آبا‌‌‌‌د 24 یار، خضرآباد، کریم آباد، مجیدآباد، محمدآباد ارجمندی، فتح آباد جنوبی،  امین آباد چلپایی، قدمگاه، رضاآباد و ابوالفضل انجام شده است.
وی افزود: در مجموع چهار هزار و 310 متر شبکه فشار متوسط، 440 متر شبکه فشار ضعیف، 12 دستگاه ترانسفورماتور در مجموع به ظرفیت 650 کیلوولت آمپر با اعتبار 14 میلیارد و 908 میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد یادآور شد: بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها در شهرستان مروست با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 58 میلیون ریال افتتاح شد که تاثیر بسزایی در رونق کشاورزی و مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستا خواهد داشت.
وی میزان خاموشی به ازای هر مشترک را 84 دقیقه اعلام کرد و گفت: 99.7 درصد از چاه‌های کشاورزی منطقه از نعمت برق برخوردار و 99.5 درصد از روستاها نیز به طور کامل از شبکه برق پایدار بهره‌مند هستند.
نواب با اشاره به برق رسانی به دو روستای سهراب و روستای دولت آباد اردی  شهرستان ابرکوه از محل عوارض برق، افزود: برای برق‌رسانی به این دو روستا 510 متر شبکه فشار متوسط، دو هزار و 100 متر شبکه فشار ضعیف و دو دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت 100 کیلوولت آمپر نصب شده است.
وی به جزئیات پروژه روشنایی باند ورودی شهرستان ابرکوه اشاره کرد و گفت: پنج هزار متر شبکه فشار ضعیف روشنایی و دو دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت 25 کیلوولت آمپر با مشارکت فرمانداری و بخشداری احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
این مسئول یادآور شد: 175 دستگاه چراغ و 110 اصله پایه فلزی روشنایی با مجموع هزینه 13 هزار 500 میلیون ریالی در طرح روشنایی باند ورودی شهرستان ابرکوه نصب شده است.
وی با بیان اینکه 100 درصد روستاهای ابرکوه از نعمت برق برخوردار هستند، گفت: 94.8 درصد از چاه‌های کشاورزی شهرستان یعنی 644 حلقه چاه کشاورزی از برق پایدار بهره می‌برند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اضافه کرد: در حال حاضر تعداد كل روستاهای استان 989 روستا است كه از این تعداد 938 روستا، برق‌دار بوده و در مجموع 99.7 درصد از خانوارهای روستایی استان برق‌دار هستند.
  • خبرنگار:حسن غفوریان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر