کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
فرهنگی
1399/07/09 11:16

نشست هم اندیشی شورای فرهنگی و دینی صنعت آب برق استان خوزستان برگزار شد

نشست هم اندیشی شورای فرهنگی و دینی صنعت آب برق خوزستان با محوریت توسعه و ترویج فرهنگ نماز و امر به معروف و نهی از منکر در سالن اجتماعات گیت بوستان اهواز برگزار شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام والمسلمین حسین قرنفلی با بیان اینکه ناامید نشدن یکی از مهم‌ترین درس‌های دفاع مقدس است، اظهار کرد: امروز در عرصه فرهنگی هم دشمن مصمم است با بزرگ کردن مشکلات، ما را ناامید کند و در این شرایط مسئولان فرهنگی وظیفه دارند با انعکاس دستاوردهای مهم نظام اسلامی این تلاش دشمن را ناکام بگذارند.
وی همچنین با اشاره به نیازسنجی در مباحث فرهنگی نیز افزود: با استفاده از مدل سازی دوران دفاع مقدس که همه پای کار بودند باید از مشارکت حداکثری، ظرفیت جوانان و نیروهای تازه نفس و ایده های نو استفاده کنیم.
سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو اضافه کرد: در تحقق برنامه‌های فرهنگی باید به مسائلی از جمله نوآوری، اخلاص، اولویت بندی کارها و ترویج روحیه کار جمعی توجه جدی نشان داد و ائمه جماعات و مسئولان امور فرهنگی صنعت آب و برق باید با لایه‌های مختلف مردم و مسئولان ارتباط برقرار کنند و هرکدام به عنوان نماینده این مجموعه به انعکاس دستاوردهای این صنعت، مباحث فرهنگی و دینی و همچنین ترویج امر به معروف و نهی از منکر، بپردازند.
در ادامه این نشست آیت الله حسن زاده، مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در صنعت آب و برق خوزستان، افراط و تفریط در کارها را آفت دانسته و خاطرنشان کرد: ما نباید افراط و تفریط کنیم، بلکه باید مشورت و استفاده از نظرات و عقول دیگران را مورد توجه قرار دهیم.
وی افزود: همانگونه که در ابتدای انقلاب دشمنان با ترور فیزیکی ضربه خود را به کشور می‌زدند، امروز با استفاده از فضای مجازی به این کار مشغولند که تاثیر منفی آن از ترور فیزیکی به مراتب بدتر است.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به کاهش خاموشی و عبور موفقیت آمیز از پیک برق در اهواز یادآور شد: تابستان امسال در اهواز قطعی برق بسیار کم بوده و مسئولان فرهنگی باید به کمک روابط عمومی‌ها، زحمات و تلاش دست اندرکارانی که با همه مشکلات و تنگناها زمینه آسایش و رفاه مردم را فراهم می‌کنند منعکس نمایند.
  • خبرنگار:علیرضا شکرخدایی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر