کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/08 10:56
با حضور وزیر نیرو در هفته بیست و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

6 طرح برقی آذربایجان‌غربی با اعتبار بیش از 3500 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

۵ طرح فوق توزیع و انتقال برق آذربایجان‌غربی به همراه نخستین واحد ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه در مجموع با اعتبار ۳۵۰۲.۵ میلیارد تومان با حضور وزیر نیرو در قالب هفته بیست و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت همزمان به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز در سفر به استان آذربایجان غربی، فاز اول واحد بخار نیروگاه ارومیه، خط انهر_ارومیه گازی با خط طول هفت کیلومتر، ۲۸ دستگاه پایه‌های تلکسریی بتنی را با اعتبار هشت میلیارد تومان و با هدف تامین برق شهر ارومیه افتتاح کرد.

در این سفر، نخستین واحد بخار 160 مگاواتی نیروگاه سیکل‌ترکیبی ارومیه با اعتباری بالغ بر سه هزار و 328 میلیارد تومان توسط وزیر نیرو افتتاح شد.

ظرفیت هر یک از این واحدها 160 مگاوات است که با تکمیل سه واحد بخار نیروگاه ارومیه ضمن افزایش 480 مگاواتی توان تولید برق مجموعه، سالانه حدود 783 میلیون مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی شده و راندمان نیروگاه به حدود 50 درصد افزایش خواهد یافت.

همچنین خط تغذیه خان تختی نیز در شهرستان سلماس با طول خط ۲.۵ کیلومتر دو مداره و اعتبار دو میلیارد تومان با هدف تامین برق این شهر به بهره‌برداری رسید.

خط ۲۳۰ کیلوولت در پست نیروگاه ارومیه نیز به منظور برق‌داری و بهره‌برداری از خط انتقال مابین نیروگاه ارومیه و نیروگاه سهند با ۹.۵ میلیارد تومان اعتبار با دستور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

در این برنامه، فاز اول توسعه بخش ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه ارومیه شامل برق‌داری ۴۰۰.۱۳۲ کیلوولت به ظرفیت ۳۱۵ مگاولت آمپر با ۱۲۵ میلیارد تومان هزینه در جهت تقویت شبکه انتقال و همچنین انتقال بخش توسعه این نیروگاه از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این سفر است.

در سفر وزیر نیرو به استان، همچنین نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی شهرستان ارومیه با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور تامین برق شهرک صنعتی فاز سه ارومیه افتتاح و 6 طرح فوق توزیع و انتقال برق آذربایجان غربی با سرمایه‌گذاری ۳۵۰۲.۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
  • خبرنگار:بتول میرزایی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر