کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/06/30 18:22

آغاز بهره‌برداری از 2 پروژه آبرسانی در استان مازندران

همزمان با بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، دو طرح آبرسانی روستایی در استان مازندران به همراه 20 استان دیگر به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مجید عبدالهی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران از افتتاح 400 طرح آبرسانی روستایی در کشور به صورت همزمان از طریق ارتباط تصویری با حضور وزیر نیرو خبر داد و گفت: افتتاح طرح‌های آبرسانی در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از سیاست‌های مدبرانه وزارت نیرو است که خوشبختانه خرسندی مقام معظم رهبری را در پی داشت.
وی با اشاره به افتتاح دو طرح آبرسانی روستایی در استان مازندران گفت: دو مجتمع آبرسانی روستایی معلم کلاء و کمدره شهرستان آمل و پروژه آبرسانی روستایی گوهرکلا شهرستان چالوس با آبرسانی به 6 روستا و بهره مندی جمعیتی بالغ بر 5635 نفر با صرف اعتباری بالغ بر 104 میلیارد و 267 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
عبدالهی افزود: عملیات آبرسانی روستایی معلم کلاء و کمدره آمل و گوهر کلاء شهرستان چالوس شامل آبرسانی به روستاهای کمدره، کنسی، معلم کلاء، زوارک، بزمینان و گوهر کلا است که با هدف افزایش توان تامین آب و انتقال به مخزن ذخیره جهت مقابله با قطعی آب در مواقع بحرانی و پیک مصرف و در نهایت برخورداری اهالی تحت پوشش مجتمع‌ها از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی اجرایی شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: برای بهره برداری از این طرح‌های آبرسانی روستایی، اجرای شبکه توزیع به طول 20 هزار متر و خط انتقال به طول 17300 متر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 30 لیتر در ثانیه، احداث 3 واحد ایستگاه پمپاژ، همچنین ساخت مخزن زمینی به حجم 2900 متر مکعب، احداث اتاقک کلرزنی و دیزل ژنراتور به مساحت 35 متر مربع اجرا شده است.
  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر