کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/06/29 17:15
با حضور وزیر نیرو در بیست و یکمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران صورت می‌گیرد؛

آبرسانی به 59 روستا در استان کرمانشاه/برخورداری 4 هزار نفر از آب سالم و پایدار

مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه گفت: آبرسانی به 59 روستا درهشت شهرستان استان کرمانشاه در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر نیرو وارد مدار بهره برداری می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" با اعلام این خبر، اظهار کرد: این طرح‌های آبرسانی در شهرستاهای کرمانشاه 19 روستا، صحنه 17 روستا، سرپل ذهاب 10 روستا، ثلاث باباجانی چهار روستا، گیلان‌غرب چهار روستا، کنگاور سه روستا، سنقر، کلیایی و دالاهو دو روستا را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای کرمانشاه افزود: با افتتاح این طرح‌ها 3 هزار و 972 خانوار با جمعیتی بالغ بر 14 هزار و 360 نفر ازآب شرب سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه در مجموع برای آبرسانی به این روستاها بیش از 297 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است، خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها 124 کیلومتر خط انتقال، 17 کیلومتر شبکه توزیع آب، سه ایستگاه پمپاژ و 860 مترمکعب مخزن اجرا شده است.

به گفته کاکاوند مجموع اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم این پروژه‌ها 100 نفر است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمانشاه ادامه داد: اجرای پروژه‌های زیرساختی مثل آب و فاضلاب در روستاها می‌تواند رونق کشاورزی را به دنبال داشته و منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا شود.

  • خبرنگار:شهلا مرادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر