کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/06/04 10:42
با حضور وزیر نیرو در هفدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

2230 پروژه توزیع برق در سراسر کشور افتتاح شد

تعداد 2 هزار و 230 پروژه توزیع برق سراسر کشور که توسط  39 شرکت توزیع اجرا شده است، با حضور وزیر نیرو در قالب هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت همزمان افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز سه‌شنبه در سفر به استان البرز که به مناسبت هفته دولت و در چارچوب هفدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، 2 هزار و 230 پروژه توزیع برق سراسر کشور را از طریق ویدئوکنفرانس به‌طور همزمان افتتاح کرد.

بهره‌برداری از این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر3 هزار و 100 میلیارد تومان، افزایش 45 درصدی شبکه خودنگهدار فشار ضعیف هوایی و رشد 16 درصدی نصب تجهیزات تولید پراکنده را به دنبال دارد.

بر اساس این گزارش، کاهش تلفات، افزایش قدرت مانور، بهسازی اتصالات شبکه و کاهش مشهود در نرخ خاموشی مشترکان، دیگر مزایای بهره‌برداری از این پروژه‌ها به‌شمار می‌آید.

"غلامعلی رخشانی مهر" معاون هماهنگي توزيع توانير در این آئین گفت: امسال در بخش توزيع به طور متوسط در هر ماه  بيش از 400 ميليارد تومان پروژه افتتاح مي‌شود که در اين بخش يك هدف براي خودمان  انتخاب كرديم و آن كاهش قيمت تمام شده خدمات است.

وی با اشاره به اینکه هم اكنون تعداد مشتركان برق به 37 ميليون مشترك رسيده است، اضافه كرد: در پروژه‌هاي امروز كه برمبنای محور ساخت‌وسازهاست، اصلاح و بهينه‌سازي شبكه و برق‌رساني هدف اصلی قرار گرفته است.

معاون هماهنگي توزيع توانير اظهار داشت: به دنبال تغيير نگرش و فرايندها هستيم و در همين راستا با تعريف سازوكارهاي جديد، در جهت كاهش هزينه خدمات حركت مي‌كنيم و اگر تاكنون سازوكارها به مدد اين تفكر نمي‌آمدند، اين اهداف محقق نمي‌شد.

رخشاني مهر افزود: در قالب همين هدف، خريد تجميعي را در دستور كار قرار داديم كه باعث كاهش نصف قيمت تمام شده در دو بخش كنتور و كابل خودنگهدار شد.

وی در همين خصوص به طرح چاوش اشاره كرد و افزود: اين طرح ولتاژ را هدف قرار داده است و به جاي بهبود ولتاژ به صورت عام، به سراغ بخشي از شبكه مي‌رود كه ولتاژ آن براي مصرف كنندگان ضعيف شده است.

معاون هماهنگي توزيع توانير افزود: در همين راستا شش هزار ميليارد تومان طرح براي اصلاح، مقاوم سازي و بهينه سازي شبكه تعريف شده است.

رخشاني مهر در عين حال از تقسيم بندي شركت‌هاي توزيع برق كشور به پنج منطقه خبر داد و با بيان اينكه اين تقسيم‌بندي‌ها در راستاي مديريت بهتر فعاليت‌ها صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي امروز نيز در قالب اين پنج منطقه تقسيم بندي و افتتاح شد.

بر اساس اين گزارش، در اين برنامه از طريق ارتباط ويديو كنفرانسي و با دستور وزير نيرو، پروژه‌های توزیع برق سراسر کشور افتتاح رسمي شد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر