کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/05/27 18:31
در هفته شانزدهم از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

دو طرح آب و فاضلاب استان سمنان با اعتبار ۲۷.۳ میلیارد تومان افتتاح می‌شود

دو طرح آب و فاضلاب استان سمنان با اعتبار ۲۷.۳ میلیارد تومان، فردا سه‌شنبه و در چارچوب شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور "حمیدرضا جانباز" مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این طرح‌ها شامل تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر شهمیرزاد و طرح آبرسانی به 19 روستا در استان سمنان است که با سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل منابع دولتی و صندوق توسعه ملی در سال‌های ۹۲ و ۹۵ اجرایی شد‌ه‌اند‌.

با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۳۲۶ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال ایجاد شده است.

تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری  فاضلاب شهر شهمیرزاد با ۲۳ میلیارد تومان با ظرفیت ۴۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز به روش لجن فعال دارای 13 کیلومتر شبکه و خط انتقال فاضلاب است که ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر را زیر پوشش می‌برد.

طرح آبرسانی به 19 روستا نیز شامل مخازن زمینی به ظرفیت 300 مترمکعب، مخازن هوایی به ظرفیت 385 مترمکعب و ۴.۴ کیلومتر خطوط انتقال و اصلاح شبکه توزیع به طول ۴.۱۰ کیلومتر دیوار حائل و تثبیت است.

این طرح با سرمایه‌گذاری ۴.۳ میلیارد تومان، با هدف افزایش کیفیت و کاهش هدررفت آب اجرا شده و 1741 خانوار با جمعیت 5373 نفر را زیر پوشش خواهد برد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر