کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/05/26 08:38
وزیر نیرو در آیین تقدیر از استانداران در هفته شانزدهم پویش هرهفته_الف_ب_ایران:

امسال از جمله سال‌های ممتاز و شاخص در تولید و مصرف برق است

وزیر نیرو در هفته شانزدهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار شد، تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف برق را یک دستاورد مهم در تابستان جاری دانست و با قدردانی از زحمات استانداران فارس، تهران و خوزستان اظهار داشت: امسال از جمله سال‌های ممتاز و شاخص در تولید و مصرف برق است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" با تاکید بر اینکه ما تحریم‌های گسترده‌ای را تجربه کردیم و با تدارک لازم افزایش تاب‌آوری جامعه را در برابر تحریم‌ها فراهم کرده‌ایم، گفت: مردم و دلسوزان نظام در افزایش تاب آوری در برابر این تحریم ها نقش بسزایی داشتند.
"عنایت الله رحیمی" استاندار فارس نیز در این آیین که به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار شد، با تقدیر از مدیران استانی خانواده صنعت برق در استان فارس عبور از نقطه اوج مصرف را نتیجه یک کار تیمی و جمعی دانست و خاطرنشان کرد: فارس در دولت تدبیر و امید بهره مندی مطلوبی از خدمات وزارت نیرو داشته است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه امسال استان فارس 3 هزار و 903 مگاوات حداکثر مصرف و 3 هزار و 830 مگاوات حداکثر تولید انرژی و برق داشته است، گفت: با مدیریت بار، صرفه جویی و رعایت الگوهای مصرف بهینه تا کنون توانسته‌ایم از روزهای پر مصرف برق تابستانی در استان فارس با موفقیت عبور کنیم.
رحیمی حداکثر مدیریت بار برق در استان فارس در سال جاری را 859 مگاوات دانست و گفت: این موفقیت در اثر سیاستگذاری و تلاش همکاران صنعت برق بوده است؛ این صرفه جویی در بخش کشاورزی، صنعت و پیمان نامه‌هایی که منعقد شده محقق شده است، صرفه جویی در مصرف برق ادارات با تغییر ساعات کار اداری در فصل گرما و صرفه جویی در مصارف خانگی با توجه به تبلیغات هدفمند رسانه ای نیز در دستیابی به این موفقیت موثر بوده است.
استاندار فارس، استفاده از تخصص نظام مهندسی برای استفاده از شبکه بهینه سازی مصرف برق خانگی و کاربرد دستگاه‌های کم مصرف برق را هم بسیار موثر دانست و گفت: استان فارس حدود 1200 میلیارد تومان طرح اولویت دار در حوزه تامین برق در دستور کار دارد که نیاز به تامین نقدینگی دارد، راه اندازی و افتتاح صنایع جدید آلومینیوم جنوب لامرد، فولاد پاسارگاد کوار، کربنات سدیم در خرامه و ایجاد صنایع انرژی بر در شهرستان نی ریز در آینده، نیاز به مصرف برق را در استان فارس دوچندان می‌کند، از این رو تزریق اعتبارات از جمله 1200 میلیارد تومان تامین نقدینگی این طرح‌ها مواردی است که باید وزارت نیرو نیز به آن به‌عنوان یک اولویت بنگرد.
رحیمی همچنین خواستار تقویت و تامین اعتبارات برای پست 400 کیلوولت خرامه، پست 230 کیلوولت سفیر شیراز، ایستگاه 63 کیلوولت سیمکان جهرم و شیراز و پست 132 کیلوولت فورگ داراب و همچنین افزایش ظرفیت پست‌های موجود در سایر مناطق استان فارس شد.
استاندار فارس تامین اعتبارات برای راه اندازی نیروگاه 1200 مگاواتی شمال فارس را نیز حائز اهمیت دانست و گفت: اولویت بخشیدن به تامین اعتبارات برای راه اندازی واحد بخار نیروگاه حافظ  دراستان فارس نیز می‌تواند شتاب بخش اجرای طرح‌های تامین و انتقال برق در استان فارس باشد.
وی با تقدیر از حسن نیت وزیر نیرو نسبت به استان فارس از همراهی مدیران صنعت برق در استان فارس تقدیر کرد و افزود: همراهی مهندس نصیری مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس، مهندس خسروی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان فارس، مهندس زراعت پیشه مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز و مهندس روزی‌طلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان فارس، همچنین مدیریت مناسب مجموعه کارشناسان و مدیران میانی برق منطقه‌ای و تولید و توزیع برق در استان فارس بیانگر یک کار جمعی برای عبور از نقطه اوج مصرف است.
غلامرضا نصیری مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس نیز در حاشیه این مراسم از شهروندان و مشترکان برق خواست تا در روزهای پیش رو نیز به مولفه های مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف بیشتر توجه کنند.
وی افزود: استان فارس در سال جاری به خوبی توانست با مدیریت بار و صرفه جویی در مصرف برق روزهای گرم و پر مصرف را پشت سر بگذارد، دمای هوا در استان فارس و منطقه جنوب کشور در حال افزایش است، در روزهای پیش رو بیش از هر زمان نیازمند مشارکت و همراهی مشترکان برای مصرف بهینه برق هستیم.
وی ادامه داد: با توجه به احتمال گرم شدن چند درجه ای دمای هوا در روزهای پیش رو امید است شهروندان و مصرف کنندگان با اولویت دادن صرفه جویی و موکول کردن استفاده از وسایل پر مصرف به ساعت های غیر از اوج مصرف یاری گر خدمتگزاران خود در تامین و انتقال برق باشند.
در پایان این مراسم غلامرضا نصیری به نمایندگی از وزیر نیرو لوح تقدیر وزارت نیرو را به عنایت الله رحیمی استاندار فارس اعطا کرد.
  • خبرنگار:محسن جوادی آزاد
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر