کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/05/25 07:49
در سفر معاون رئیس جمهور به شهر بابل:

170 میلیارد تومان برای اجرای طرح آبرسانی به شهرهای گروه "الف" مازندران و "فاضلاب بابل" مصوب شد

در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به بابل، اختصاص 170 میلیارد تومان برای اجرای طرح آبرسانی به شهرهای گروه "الف" مازندران و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بابل به تصویب رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور از تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بابل با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقای کیفی این تصفیه‌خانه، بخش لجن فاضلاب با حجم ماهانه 70 متر مکعب در حال تکمیل و اجراست.
"مجید عبدالهی" با اشاره به اینکه تا کنون 38 درصد از جمعیت شهر بابل زیر پوشش طرح فاضلاب قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: 12 هزار و 710 مشترک فاضلاب در این شهر وجود دارد.
وی با بیان اینکه برای اجرای طرح فاضلاب شهر بابل 8.2 کیلومتر خط انتقال، 210 کیلومتر شبکه جمع آوری و 2 ایستگاه پمپاژ فاضلاب احداث شده است، گفت: 202 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب نیز در حال بهره‌برداری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران، ظرفیت روزانه تصفیه‌خانه احداث شده را 24 هزار و 500 متر مکعب و میزان فاضلاب تصفیه شده(پساب) را 30 هزار متر مکعب در روز عنوان کرد.
وی اظهار امیدواری کرد، با تصویب اعتبار از سوی معاون رئیس جمهور، طرح تکمیلی لجن تصفیه‌خانه فاضلاب در آینده نزدیک به اتمام برسد.
گفتنی است، در این بازدید استاندار و معاون عمرانی استانداری، نمایندگان مردم شهرهای بابل و بابلسر و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران و جمعی از مدیران شهرستانی حضور داشتند.

  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر