کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/04/25 11:22
فردا به دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس؛

دو طرح بزرگ آبرسانی در هرمزگان افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از افتتاح دو طرح بزرگ آبرسانی در استان به دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور مستقیم معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل آب و فاضلاب کشور خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امین قصمی" صبح امروز در نشست خبری، افزود: با بهره برداری از فاز دو آب‌شیرین‌کن بندرعباس و طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، گام بزرگی در راستای تامین آب پایدار مردم شرق و مرکز استان برداشته می‌شود.
وی با بیان اینکه افتتاح فاز اول آب‌شیرین‌کن یکصد هزار متر مکعبی بندرعباس در آذر ماه 97 بخش عمده‌ای از نیاز آبی شهرستان خمیر و روستاهای مسیر را مرتفع کرد، گفت: با بهره برداری از فاز دوم این طرح، علاوه بر شهرستان خمیر، مردم شهر بندرعباس نیز از ظرفیت این آب‌شیرین‌کن بهره‌مند می‌شوند.
 قصمی افزود: سرمایه هزینه شده برای تکمیل فاز دوم این پروژه چهار هزار و 500 میلیارد ریال بوده که توسط بخش خصوصی تامین شده است.
وی همچنین به طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد اشاره کرد و گفت: فاز اول این طرح شامل آبرسانی به شهر سردشت و 8 روستای مسیر است که مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان افزود: اعتبار اجرای این طرح یک هزار 810 میلیارد ریال است که 400 میلیارد ریال آن از سوی دفتر مقام معظم رهبری تخصیص داده شده است.
قصمی تصریح کرد: این طرح با هدف ایجاد منابع آبی پایدار و توسعه شهر و روستاهای بشاگرد اجرا شده است.
مدیرعامل آبفای استان هرمزگان با اشاره به افزایش ظرفیت تولیدی آب شیرین‌کن‌ها در سطح استان، اظهار داشت: در ابتدای دولت تدبیر و امید، میزان آب تولیدی آب‌شیرین‌کن‌ها 8 میلیون متر مکعب در سال بود در حالی که اکنون با افتتاح فاز دوم آب‌شیرین‌کن بندرعباس این میزان به 45 میلیون متر مکعب در سال افرایش یافته است.
وی در پایان افزود: تا پایان دولت دوازدهم میزان آب تولیدی آب‌شیرین‌کن‌ها به 89 میلیون متر مکعب خواهد رسید که از این میزان 51 میلیون مترمکعب آن در شهر بندرعباس است.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر