کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/04/12 11:42
با دستور رئیس جمهور در نهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران؛

عمليات اجرايي مرحله نخست طرح آبرسانی به کلان‌شهر شیراز آغاز شد/ بهره‌برداری از فاز نخست طرح آبرسانی به سعادت‌شهر و ارسنجان

عمليات اجرايي مرحله نخست طرح آبرسانی به کلان‌شهر شیراز شامل خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه بزرگ آب شیراز با جمعيت زيرپوشش 324 هزار نفر، در نهمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با دستور رئيس جمهور به‌صورت ويدئوكنفرانسي به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه که با 463 ميليارد و 900 ميليون تومان اعتبار بخش دولتي و 96 ميليارد و 200 ميليون تومان اعتبار بخش خصوصي از سال 95 آغاز شده است، صبح امروز با ارئه گزارش "قاسم تقی‌زاده خامسی" معاون آب و آبفای وزیر نیرو از محل پروژه به رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
بر اساس این گزارش، با بهره‌برداري از این پروژه براي 500 نفر به‌طور مستقيم و 1000 نفر به‌طور غيرمستقيم فرصت اشتغال ايجاد مي‌شود.
در این آیین، فاز نخست طرح آبرسانی به سعادت‌شهر و ارسنجان نیز با 39 ميليارد تومان اعتبار بخش دولتي به بهره‌برداري رسید. این پروژه از سال 95 آغاز شده و به‌طور مستقيم و غيرمستقيم به ترتيب براي 65 و 130 نفر اشتغال ايجاد می‌کند.
بنا بر این گزارش، اين مرحله از تصفيه‌خانه با ظرفیت 64 لیتر برثانیه اجرا شده و ظرفيت نهايي طرح 220 ليتر برثانيه است. در اين مرحله خط انتقالي به‌طول 15 کیلومتر و قطر 450 میلی‌متر احداث شده كه با نهايي شدن آن به 48 کیلومتر مي‌رسد.
در اين پروژه 2 باب مخزن به ظرفيت 6000 متر مكعب احداث شده كه اين ظرفيت در زمان اتمام طرح به 13هزار و 300 متر مكعب مي‌رسد.
بنا بر این گزارش، در اين پروژه با جمعيت زير پوشش 110 هزار نفر در سعادت‌شهر همچنين يك باب ايستگاه پمپاژ و دو حلقه چاه احداث شده است.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر