کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/04/09 08:27
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد:

آب تصفیه شده سد "کوثر" سال آینده به منازل مردم "لیکک" می‌رسد

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، از بهره برداری از پروژه آبرسانی به شهر لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر در سال 1400 خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "آرش مصلح"، با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به لیکک و روستاهای مسیر از سد کوثر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آب شرب استان است و عملیات اجرایی آن از سال 1390 آغاز شده، گفت: این پروژه در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی برخوردار است.
وی، اظهار داشت: در این پروژه در مسیری به طول 55 کیلومتر و با اختلاف ارتفاع حدود 400 متر، آب تصفیه شده از سد کوثر برای جمعیت حدود 85 هزار نفر انتقال داده خواهد شد که برای توسعه جمعیت تا افق 1420 طراحی شده است.
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه در هفته گذشته به همراه امام جمعه و فرماندار شهرستان لیکک، از این پروژه بازدید داشته‌اند، گفت: قرار شد 55 کیلومتر عملیات لوله گذاری، امسال انجام و سال بعد نیز ایستگاه پمپاژ و مخازن آن تکمیل شود.
وی، با اشاره به اینکه هزینه اتمام این پروژه حدود 250 میلیارد تومان است و در عین حال در حدود 10 کیلومتر از مسیر، معارضات اجتماعی وجود دارد، گفت: خوشبختانه در سفر اخیر آقای جغتایی، رئیس امور پایش و آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه کشور به استان، 60 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص داده شد که با تزریق همه اعتبارت لازم و رفع مشکل معارضات موجود که با تلاش مسئولان محلی و همکاری ریش سفیدان و معتمدان انجام خواهد گرفت، در نیمه دوم سال آینده، شاهد بهره‌برداری از این پروژه مهم و حیاتی خواهیم بود.
  • خبرنگار:سیدابوالحسن عسکرپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر