کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/04/03 09:42
با حضور وزیر نیرو؛

پروژه ارتقای ظرفیت نیروگاه شهید بسطامی شاهرود به بهره‌برداری رسید/ سرمایه‌گذاری 5.5 میلیون یورویی برای اجرای پروژه

همزمان با هشتمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه ارتقای 21 مگاواتی ظرفیت نیروگاه شهید بسطامی شاهرود با اعتباری بالغ بر 5.5 میلیون یورو توسط وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اجرای این پروژه توسط گروه مپنا ظرفیت تولید واحد گاز نیروگاه شاهرود از 162 مگاوات به 183 مگاوات و راندمان تولید این واحد از 34 درصد به 36 درصد افزایش یافته است.
در پی اجرای پروژه ارتقای ظرفیت نیروگاه شهید بسطامی شاهرود در روزهای پیک مصرف تابستان امسال، علاوه بر صرفه‌جویی 15 میلیون لیتری سالیانه در سوخت مصرفی مورد نیاز برای تولید برق، ظرفیتی معادل تامین برق مورد نیاز 80 هزار نفر به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می‌شود.
هلدینگ تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه به عنوان مالک نیروگاه حدود 5.5 میلیون یورو برای اجرای این پروژه سرمایه‌‌گذاری کرده است که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این شرکت درصدد است به محض عبور از پیک بار تابستان و با مجوز وزارت نیرو (دیسپاچینگ ملی) در اواخر مهرماه امسال نسبت به اجرای ارتقای سه واحد گازی دیگر در نیروگاه‌های سمنان و شاهرود اقدام کند.
  • خبرنگار:زهرا جعفری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر