کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/03/19 12:52
معاون استاندار قم خبر داد:

رفع نقاط حاد و بحرانی فاضلاب پردیسان در استان قم

معاون امور عمرانی استاندار قم گفت: با اقداماتی که در یک‌سال گذشته توسط شرکت آب و فاضلاب انجام شده نقاط حاد و بحرانی فاضلاب پردیسان رفع شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن بهشتی" صبح امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه توسعه، بازسازی و ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 استان قم که در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در تالار آب شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد، با تقدیر از شرکت آب و فاضلاب استان که همواره در ارزیابی‌های استان جزو شرکت‌های برتر بوده‌اند، اظهار کرد: دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نیرو همواره جزو شرکت‌های برتر استان هستند.

وی با اشاره به یکپارچه‌های شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی افزود: با این وجود هیچ خللی در پروژه‌های عمرانی شهری و روستایی صورت نگرفت.
معاون استاندار قم با بیان اینکه بخش فاضلاب پردیسان نیازمند همراهی بوده و باید به سرانجام برسد، تصریح کرد: با اقداماتی که در یک سال گذشته انجام شده نقاط حاد و بحرانی رفع شده و با این وجود باید طرح فاضلاب اصلی پردیسان اجرا شده تا به طور کلی مشکل حل شود و در این زمینه نیازمند همراهی آب و فاضلاب کشور هستیم.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه روستایی در بخش مرکزی و جعفرآباد مشکلاتی داریم، گفت: با افزایش گرمای هوا مشکلات در این بخش‌ها افزایش یافته و امیدواریم با برنامه‌ریزی این مشکلات رفع شده و مردم دچار معضل نشوند؛ تخصیص سهم انتقال آب از سرشاخه‌های دز به بخش جعفرآباد و خلجستان هم مورد تأکید است.

بهشتی با اشاره به افتتاح تصفیه‌خانه شماره 2 فاضلاب گفت: امیدواریم بتوانیم از پساب این فاضلاب به درستی استفاده کنیم؛ طی سال‌های اخیر به درستی از پساب استفاده نشده است و با توجه به سرمایه‌گذاری زیادی که توسط وزارت نیرو انجام می‌شود تاکنون با تخصیص وزارت نیرو به بخش‌هایی تخصیص صورت گرفته که حجم آنچنانی نداشته است.

وی افزود: پساب، آب پایدار برای بخش صنعت است و می‌توان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بخش زیادی از مشکلات این بخش را حل کرد.

  • خبرنگار:مهدي جعفري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر