کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/03/11 15:47
معاون هماهنگي توزيع توانير در نخستين وب كنفرانس تاب آوري صنعت برق؛

افزایش اثربخشی هوشمندسازي و مقاوم سازي در صنعت توزیع برق

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير مستحكم سازي ،دوام و بازيابي را مراحل تاب آوري صنعت توزيع برق عنوان كرد كه در سايه تحول ديجيتال و هوشمند سازي محقق مي شود و تلفيق هوشمندسازي و مقاوم سازي در اين عرصه،انتخابي اثربخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، غلامعلی رخشانی مهر در نخستین وب کنفرانس تاب آوری صنعت برق، برنامه‌های تاب آوری صنعت توزیع برق کشور را در سایه تحول دیجیتال و هوشمندسازی تشریح کرد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر با برشمردن ارکان هوشمندسازی، تاب آوری را میزان توانایی یک سیستم برای مقابله و مقاومت در برابر حوادث، محدود کردن اثرات منفی حادثه و بازگشت سریع سیستم به شرایط پایدار عنوان کرد که شامل رویکردهای مستحکم‌سازی، دوام و بازیابی است.
وی با اشاره به اینکه تلفیق هوشمندسازی و مقاوم سازی یک انتخاب اثربخش در بهبود تاب آوری است، گفت: صرفنظر از راهکارهای پرهزینه و البته اثربخشی که برای تاب آور کردن سیستم وجود دارد، رویکرد تلفیقی باعث می‌شود شبکه‌ای مقاوم‌تر و قدرتمندتر و درعین حال هوشمندتر داشته باشیم که انتخاب روش و میزان سرمایه گذاری در هریک از این 2 حوزه نیازمند بهینه سازی است.
رخشانی مهر کاهش نرخ خاموشی‌ها، ارتقای حفاظت الکتریکی از شبکه توزیع، ارتقای سطح کنترل پذیری شبکه و تحول در نگهداری و تعمیرات شبکه توزیع را از برنامه‌های تاب آوری و افزایش قابلیت اطمینان صنعت توزیع عنوان کرد و در ادامه به تشریح معماری و ساختار ارتباطی در هوشمندسازی توزیع برق پرداخت.
 
ارائه غیر حضوری خدمات برق به مشترکان از مهر 98
معاون هماهنگی توزیع توانیر تحول دیجیتال در ارائه خدمات سبز به مشترکان را حاصل بالندگی طرح قبض سبز عنوان و گام نخست در ارائه خدمات هوشمند را حذف قبوض کاغذی از ابتدای مهر 98 ذکر کرد که در گام دوم و از ابتدای مهر امسال، ارائه خدمات برق به مشتریان تماماً به طور غیرحضوری و الکترونیکی انجام خواهد شد.
وی افزود: از اول مهر امسال طرح خدمات سبز و مشتری هوشمند به طور همزمان در صنعت توزیع برق کشور آغاز می‌شود.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر