کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
فرهنگی
1399/03/12 10:01

اسامی راه یافتگان به دومین جشنواره ملی داستان "آب" اعلام شد

دبیر هنری دومین دوره جشنواره ملی داستان "آب" با اشاره به اعلام اسامی راه یافتگان به این جشنواره گفت : 355 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد .

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سلمان باهنر با بیان این مطلب  اظهار کرد: استقبال از جشنواره‌های موضوعی داستان نویسی در دنیا کمتر از جشنواره های بدون موضوع و آزاد است؛ اما استقبال خوب از دومین جشنواره داستان "آب" نشان می‌دهد این موضوع توانسته با توجه به حساسیت های آبی کشور در مسیر و جایگاه مطلوب باشد و مورد توجه نویسندگان قرار بگیرد.
او با اشاره به این‌که اعضای هیأت انتخاب جشنواره در حال حاضر مشغول غربالگری داستان‌ها هستند،‌ افزود: پس از بررسی تمامی آثار رسیده برگزیده‌های اولیه در بخش های مختلف داستان و ناداستان، بزرگسال و کودک و نوجوان معرفی خواهند شد.
دبیر هنری دومین دوره جشنواره ملی داستان "آب" درباره  نحوه و معیارهای داوری آثار در بخش‌های مختلف، تشریح کرد: با توجه به این که هدف این جشنواره ايجاد مفهومي براي بازنمايي تصوير وضعیت منابع آب ایران در قالبي ادبي است ، در آثار منتخب آب بايد نقشي محوري داشته باشد، به اين معنا که داستان‌های با مؤلفه هاي وضعیت منابع آب و نقش آب در اولویت انتخاب هستند .
باهنر خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم به زودی اسامی صد اثر راه یافته به دور بعدی را اعلام نماییم .
او به تنوع قابل توجه ترکیب شرکت‌کنندگان در این جشنواره اشاره کرد و گفت: این جشنواره با گسترش دایره مخاطبان خود به تمامی فارسی زبانان دنیا ، هیچ گونه محدودیتی برای دریافت آثار قائل نشد و در هر دو دوره پذیرای آثاری از نویسندگان فارسی‌زبان ساکن دیگر کشورها شده‌ایم و امسال هم شرکت‌کنندگانی از کشورهای آمریکا، کانادا ، افغانستان و ... داشته‌ایم. باهنر افزود: استقبال شرکت‌کنندگان از استان‌های مختلف ایران نیز حائز توجه بوده است .
دبیر هنری دومین دوره جشنواره ملی داستان  "آب" خاطر نشان کرد : آنالیز جغرافیای آثار ارسالی به زودی منتشر خواهد شد .
باهنر خاطر نشان کرد: اسامی راه یافتگان در سایت شرکت آب منطقه ای اصفهان با آدرس http://www. esrw.ir در بخش اطلاعیه ، سمینار ، جشنواره منتشر شده است.
این نویسنده در پایان گفت: امیدواریم بعد از برگزاری اختتامیه آثار رسیده را همانند سال گذشته در قالب کتاب به چاپ برسانیم تا در تاریخ آب کشور ثبت شود .
شایان ذکر است فراخوان دومین جشنواره ملی داستان آب در دی ماه 98 منتشر شد و مهلت ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ماه 1399 تمدید شد .
 

  • خبرنگار:پرستو ایران‌پور
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر