کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/03/10 13:43
وزير نيرو در آیین افتتاح سد «سياهو» در سربيشه عنوان کرد:/ بخش دوم و پایانی

آبرساني به تمام روستاهاي بالاي 25 خانوار خراسان جنوبي تا 2 سال آينده

وزير نيرو همچنين درباره طرح‌هاي وزارت نيرو در استان خراسان جنوبي گفت: براي مجتمع‌هاي آبرساني روستايي 100 درصد تخصيص داده شده است و اين استان از معدود استان‌هايي است كه از ساز و كار ماده 56 به ميزان 250 ميليارد تومان استفاده كرده و تا دو سال آينده به تمام روستاهاي بالاي 25 خانوار در اين استان آبرساني مي‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز شنبه در آيين بهره‌برداري از سد «سياهو» در سربيشه استان خراسان جنوبي كه در پنجمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران صورت گرفت، با اشاره به بهره برداري سد سياهو به عنوان چهل و يكمين سد مخزني احداث شده در دولت تدبير و اميد از نيمه سال 92 تاكنون گفت: اين رقم تا پايان دولت دوازدهم به 52 سد خواهد رسيد.
اردكانيان افزود: يكي از مهم‌ترين مصارف اين سدها تامين آب قابل تنظيم براي كشاورزي است كه اين مستلزم وجود شبكه هاي آبياري و رهكشي است كه تا پايان دولت بيش از 330 هزار هكتار شبكه‌هاي مدرن آبياري و زهكشي در كشور افتتاح شده و خواهد شد.
وی با بیان اینکه مسئوليت مشترك ما ارتقاي احساس رضامندي در بين مردم است، افزود: تصفيه‌خانه فاضلاب سربيشه هم از طريق بيع متقابل تا سه ماه آينده اجرايي مي‌شود.
وزیر نیرو درباره آبرساني به 15 روستاي خراسان جنوبي هم گفت: كشور از اين حيث در شرايط خوبي قرار دارد و تاكنون هشت ميليون نفر از جمعيت روستايي كشور از شبكه آب پايدار و بهداشتي بهره‌مند شده‌اند.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر