کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/03/07 10:47
مدیرعامل آبفای بوشهر در پاسخ به پیگیری پاون:

حجم انتقال آب به عسلویه 10 لیتر بر ثانیه افزایش یافت/ صدور مجوز احداث 2 تاسیسات آب شیرین‌کن در عسلویه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، از افزایش حجم انتقال آب خط کوثر به شبکه آبرسانی عسلویه به میزان 10 لیتر بر ثانیه خبر داد و گفت: برای جبران کمبود آب آشامیدنی شهرها و روستاهای شهرستان عسلویه طرح‌های مهمی اجرا شده که افزایش حجم انتقال آب از خط آبرسانی کوثر از جمله این طرح‌هاست.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" با بیان اینکه حجم انتقال آب از خط کوثر به عسلویه به میزان 10 لیتر بر ثانیه افزایش یافته است، گفت: با تحقق این مهم سرانه مصرف آب در این شهرستان از 310 لیتر به 340 لیتر بر ثانیه افزایش یافته است.
وی با اشاره به وارد مدار شدن چاه‌های محلی در عسلویه اظهار کرد: آب تولیدی در شهرستان عسلویه از منابع محلی به میزان 20 لیتر بر ثانیه وارد مدار شده که سبب رفع مشکل کم آبی بوجود آمده ناشی از پیک مصرف خارج از سرانه شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از صدور مجوز احداث 2 تاسیسات آب شیرین‌کن در عسلویه خبر داد و تصریح کرد: مجوز ساخت 2 پروژه آب شیرین‌کن در شهرستان عسلویه در مجموع به میزان تولید 10 هزار مترمکعب در شبانه‌روز صادر شده که یکی از این پروژه‌ها پس از انتخاب سرمایه‌گذار، در شهر عسلویه و دیگری در روستای هاله ساخته و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
حمزه‌پور با اشاره به استقرار اکیپ کنترل و بهره برداری برای رفع مشکل آب در شهرستان عسلویه گفت: برای بهبود وضعیت آب در نقاط مرتفع روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی چاه مبارک شهرستان عسلویه اقدامات لازم انجام شده است.
وی، اقدامات در دست اجرا برای بهبود وضعیت آبرسانی در شهرها و روستاهای عسلویه را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این راستا مخزن 500 متر مکعبی روستای سهمو شمالی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ آب مجتمع چاه مبارک و خطوط انتقال آب به روستاها را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی مورد توجه بوده و 10 کیلومتر شبکه توزیع آب فرسوده روستاهای شهرستان عسلویه نوسازی شده است.
حمزه‌پور افزود: علاوه بر این موارد، طرح مطالعاتی خطوط انتقال و ایستگاه پمپاژ برای انتقال آب از آب‌شیرین‌کن هاله به دیگر روستاهای شهرستان عسلویه نیز اجرایی شده است.
  • خبرنگار:امیرحسین طاووس‌خواه
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر