کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/02/31 16:50

اجرای بیش از 96 درصد شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان گفت: بیش از 96 درصد شبکه فاضلاب بویین و میاندشت اجرا شده و تنها یک گام تا بهره‌مندی 100 درصدی مردم از خدمات شبکه فاضلاب در این شهرها باقی مانده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" در نشست بررسی مشکلات تاسیسات آب و فاضلاب شهرستان بویین و میاندشت که با حضور فرماندار و شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، با بیان اینکه در شهر اصفهان حدود 92 درصد شبکه فاضلاب اجرا شده است، عنوان کرد: بیش از 96 درصد شبکه فاضلاب شهرستان بویین و میاندشت از طریق اعتبارات جاری و عمرانی اجرا شده است، این در حالی‌است که هم اکنون منابع مالی دولت به گونه ای نیست که اعتباراتی برای اجرای مابقی شبکه فاضلاب شهرستان بویین و میاندشت تخصیص دهد.
وی اجرای تبصره 3 را بهترین راهکار برای اجرای به موقع 4 کیلومتر باقیمانده شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت دانست و اعلام کرد: با اجرای ماده واحده  تبصره 3 می‌توان در کوتاه ترین زمان ممکن شبکه فاضلاب در این شهرستان را تکمیل کرد.
وی افزود: بر اساس ماده واحده تبصره  3، متقاضیان شبکه فاضلاب حسب مصوبه شورای شهر و تایید وزارت نیرو، منابع مالی مورد نیاز اجرای تاسیسات فاضلاب شهری را تامین می‌کنند.
 مدیرعامل آبفای استان اصفهان افزود: طول شبکه فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت، 62 کیلومتر است که از این رقم 58 کیلومتر آن اجرا شده و 4 کیلومتر باقی مانده در محله ششجوان و بویین است.
امینی با اشاره به بالابودن سطح آب‌های زیرزمینی در این شهرستان به اهمیت اجرای تاسیسات فاضلاب در این منطقه پرداخت و اظهار داشت: تصفیه‌خانه 3 واحد فاضلاب در شهرستان بویین و میاندشت در مدار بهره برداری است و در صورت تخصیص اعتبارات، بازسازی و تجهیز فاز یک آن در آینده نزدیک در دستور کار قرار می‌گیرد.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر