کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/02/29 12:47
فرماندار رشتخوار عنوان کرد:

بهره‌مندی 100 درصدی شهرها و روستاهای شهرستان رشتخوار از آب شرب

فرماندار رشتخوار گفت: 100 درصد شهرها و روستاهای این شهرستان در استان خراسان رضوی با 23 هزار و400 مشترک از آب شرب برخوردارند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خالقداد عرب" با تقدیر از رویکرد آبفای خراسان رضوی به حوزه آب این شهرستان، یکی از وظایف حاکمیت را تامین آب شرب و بهداشتی دانست و اظهار داشت: آبفای استان با روحیه جهادی مشکلات بخش آب شهرستان را رفع کرد.
وی با اشاره به سکونت 80 درصد جمعیت شهرستان در روستاها، بر تقویت و بهسازی شبکه‌های توزیع آب مناطق شهری و روستایی تاکید کرد و با اشاره به خط انتقال آب از دشت رشتخوار به منطقه جنگل (اعم از شهر و روستا) به‌طول 150 کیلومتر افزود: این خط که طولانی‌ترین خط انتقال آب در استان محسوب می‌شود به دلیل قدمت بیش از 20 سال، هر از گاه دچار اتفاق شده که ضمن هدررفت آب، شهروندان را در تامین آب با مشکل مواجه می‌سازد. 
وی همچنین با اشاره رفع مشکل آب روستای 300 خانواری "علی آباد" ظرف 20 روز، خواستار حفر چاه رزرو برای این روستا شد و گفت: در ایام محرم و تعطیلات نوروز تعداد زیادی مسافر به این روستا وارد شده که همین امر باعث فشار به شبکه آب منطقه می‌شود.
وی در ادامه خواستار تسریع در ساخت مخزن ذخیره و اصلاح شبکه توزیع آب روستای 5 هزار نفری "باسفر" و اصلاح شبکه روستای "زرغری" شد.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر