کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/02/23 16:42
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان:

کیفیت آب شرب در تمام شهرها و روستاهای اصفهان یکسان است

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان گفت: تمام شهرها و روستاهایی که زیر پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند، از کیفیت یکسان آب شرب برخوردار هستند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" در جمع مدیر و کارکنان مرکز پایش و نظارت بر کنترل کیفیت آب و فاضلاب که موفق به اخذ استاندارد بین المللی 17025 کنترل کیفیت شدند، گفت: کارکنان در این بخش باید با مطالعه و تحقیق جامع  درصدد شناسایی آلاینده های نو ظهور باشند و تاثیر این نوع آلاینده‌ها بر کیفیت آب و فاضلاب را مورد بررسی قرار دهند.
وی با بیان اینکه مطالعه و تحقیق پیرامون چگونگی ارتقای کیفیت آب از عوامل موثر در افزایش رضایتمندی مردم است، اظهار داشت: باید با مطالعه و تحقیقات دقیقی که در راستای دانش روز دنیا باشد، راه‌های ارتقای کیفی آب شرب را شناسایی و مورد بررسی قرار داد تا مردم در هر شرایطی هیچ‌گونه دغدغه‌ای در رابطه با کیفیت آب شرب نداشته باشند.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر کیفیت آب شرب مطابق با استانداردهای تعریف شده است، عنوان کرد: کیفیت آب شرب خط قرمز صنعت است، مردم مطمئن باشند که آب شرب عاری از هر گونه آلاینده میکروبی و شیمیایی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و کاملا مورد تایید مراکز ذی‌صلاح است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر استقرار آزمایشگاه‌های سیار آب شرب در مکان‌های مورد نیاز تصریح کرد: آزمایشگاه‌های سیار باید در مکان‌هایی که وجود آنها ضروری به نظر می‌رسد استقرار یابند تا سلامت و کیفیت آب به طور مستمر  مورد بررسی قرار گیرد.
امینی با بیان اینکه مردم هیچ‌گونه نگرانی در رابطه با وجود ویروس کرونا در آب شرب نداشته باشند، خاطرنشان ساخت: کیفیت آب شرب از لحاظ کدورت، کلر باقیمانده ، Ph و دیگر پارامترها به صورت آنلاین در تصفیه‌خانه آب باباشیخعلی بررسی شده و از طریق سامانه‌های تله متری و پایش کیفیت آب شرب در شبکه توزیع استان به‌طور آنلاین مورد بررسی قرار می‌گیرد، بنابراین این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که احتمال ویروس کرونا در آب صفر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به دوران پسا کرونا افزود: کارکنان در مرکز پایش و نظارت بر کنترل و کیفیت آب و فاضلاب باید به مطالعاتی در زمینه تاثیرات ویروس کرونا بر فاضلاب بپردازند و تحقیقاتی در این رابطه با این موضوع در دستور کار قرار دهند.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر