کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
بین الملل
1399/02/23 09:51
با همکاری مشترک وزارت نیرو و یونیسف؛

محموله ۳۲ تنی پمپ‌های شناور برای استفاده در صنعت آب و فاضلاب وارد کشور شد

مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: یونیسف در یک همکاری مشترک با وزارت نیرو در زمینه آمادگی برای بحران، یک محموله ۳۲ تنی شامل انواع پمپ‌های شناور و خود مکش برای استفاده در صنعت آب و فاضلاب وارد کشور کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلي فرحناكيان" با اعلام این خبر افزود: این پمپ‌ها قرار است به منظور افزایش ظرفیت در زمینه آمادگی بحران در میان شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌های در معرض سیلاب همچون لرستان، خوزستان و گلستان توزیع شوند. این محموله با بودجه  فعاليت هاي بشر دوستانه جهاني يونيسف و حمایت مالی بانک‌های سامان، تجارت و اتاق بازرگاني ايران تامين شد.
وی افزود:  پس از سیلاب شدید مارس - آوریل 2019 یونیسف با حمایت کشورهای اهدا کننده مانند ژاپن، کویت، کره جنوبی، سوئیس و کانادا و همچنین اهداکنندگان محلی از بخش خصوصی، مبلغ 3 میلیون و 134 هزار دلار را برای پاسخ به سیل جمع‌آوری کرد تا با همکاری دولت دسترسی آسیب پذیرترین کودکان از جمله کودکان پناهنده و مهاجر به خدمات ضروری را تضمین کند.
 مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل ادامه داد: یونیسف در حوزه آب، فاضلاب و بهداشت محيط یک میلیون و 895 هزار دلار جذب و با همکاری وزارت نیرو از دسترسی جمعیت آسیب دیده سیل به آب سالم از طریق یک سیستم آب و فاضلاب مقاوم در برابر بلایا هزینه کرد.
فرحناکیان با بیان اینکه از این منابع مالی برای تجهیز و توانبخشی و احیای بهتر سیستم‌های آب و فاضلاب آسیب دیده و تخریب شده و اطمینان از دسترسی پایدار و کافی به آب سالم، تسهیلات بهداشتی و فاضلابی استفاده شد، افزود: یونیسف علاوه بر این، با همکاری وزارت نيرو در نظر دارد از توانبخشی پایدار و تقویت مقاومت سیستم‌های آب و فاضلاب در مناطق مستعد و سیل‌خیز در گلستان و خوزستان حمایت کند.
گفتنی است، همکاری‌های مزبور، با هماهنگی وزارت امور خارجه، منجر به ایجاد مشارکت جدید بین یونیسف و وزارت نیرو، ایجاد برنامه کاری دوسالانه با محوریت افزایش ظرفیت مدیریت آب و افزایش آمادگی اضطراری شده است.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر