کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/02/18 12:54
مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی:

120 هزار نفر به جمعیت زیرپوشش خدمات دفع بهداشتی فاضلاب آذربایجان غربی افزوده شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از افزوده شدن 120 هزار نفر به جمعیت زیرپوشش خدمات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در این استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا رضوی" با بیان اینکه این طرح‌ها شامل واحد اول تصفیه‌خانه فاضلاب گلمان ارومیه و واحد سوم تصفیه‌خانه فاضلاب خوی است، اظهار داشت: واحد اول تصفیه‌خانه فاضلاب گلمان ارومیه با ظرفیت تصفیه شش هزار و 840 متر مکعب در شبانه‌روز، برای 45 هزار نفر طراحی و برای اجرای آن 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی افزود: برای اتمام و بهره‌برداری از واحد سوم تصفیه‌خانه فاضلاب خوی نیز با ظرفیت تصفیه 15 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز و طراحی برای 75 هزار نفر جمعیت، 180 میلیارد ریال هزینه صرف شده است. در این طرح 102 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی نیز با صرف اعتباری بالغ بر 370 میلیارد ریال اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی، تکمیل واحد سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه تا 92 درصد پیشرفت فیزیکی و کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی سامانه‌های فاضلاب شهرهای چالدران و اشنویه را از دیگر اقدامات این شرکت در سال گذشته عنوان کرد.
  • خبرنگار:توحید عباسپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر