کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/02/16 09:31
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر عنوان کرد:

پیشروی بخش برق استان مرکزی همسو با ضرب‌آهنگ توسعه صنعت

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر گفت: با توجه به اینکه نیاز اساسی صنعت در سال جهش تولید، توسعه متوازن زیرساخت‌های حوزه برق است، در سال‌های اخیر صنعت برق استان تمام تلاش خود را به کار گرفته است که همسو با ضرب‌آهنگ توسعه صنعت پیش برود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "فرهاد شبیهی" صبح امروز سه‌شنبه در آیین عملیات بهره‌برداری و آغاز اجرای 7 پروژه بخش برق استان مرکزی که با حضور وزیر نیرو در چارچوب سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، افزود: استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور است و با توجه به اینکه نیاز اساسی صنعت در سال جهش تولید، توسعه متوازن زیرساخت های حوزه برق است، در سال‌های اخیر صنعت برق استان تمام تلاش خود را به کار گرفته است که همسو با ضرب‌آهنگ توسعه صنعت پیش برود و استان مرکزی بالغ بر هزار میلیارد تومان پروژه ایستگاه انتقال طی هشت سال اخیر به انجام رسانده است.

وی با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 7 پروژه صنعت برق استان مرکزی اظهارکرد: این پروژه‌ها اشاره مستقیم به توسعه زیرساخت‌های صنعت برق استان دارد. اعتبار این پروژه‌ها در مجموع 249 میلیارد تومان است که شامل پروژه‌های BAOC برق منطقه‌ای باختر است، بخشی از این پروژه‌ها شامل رونمایی از رله‌های فانتی فانکشن است که با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یک شرکت دانش بنیان و شرکت برق منطقه‌ای باختر ساخته شده است. این رله‌ها تحت لایسنس هیچ شرکتی نیست و هزینه تولید آنها یک پنجم رله‌های وارداتی است و سرعت دسترسی و سرویس و نگهداری آنها نیز شاید به دو روز برسد، همچنین امروز مرکز دیسپاچینگ برق منطقه‌ای باختر افتتاح و کلنگ ساختمان جدید این مرکز در مجموع به ارزش 990 میلیارد ریال به زمین زده می‌شود.

وی با اشاره پروژه‌های صنعت برق منطقه ساوه بیان کرد: ارزش این پروژه‌ها 400  میلیارد ریال است که جهت تامین نیازهای آتی منطقه افتتاح می‌شوند. امروز همچنین پروژه‌های انتقال و فوق توزیع، خط و پست 63.20 کیلوولت آوه و پست سیار 63.20 کیلوولت شهرک صنعتی طراز ناهید ساوه نیز افتتاح و عملیات اجرایی انتقال برق 400 کیلوولت زرندیه به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر استان مرکزی در خصوص پروژه‌های شهرستان خمین نیز اظهار کرد: امروز ایستگاه برق 63 به 20 کیلوولت شهید والانژاد شهابیه خمین با 15 مگاولت آمپر به ارزش 60 میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی پست 400 کیلوولت نیز آغاز شد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر