کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/02/16 08:22
با حضور وزیر نیرو در سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

5 پروژه برقی استان مرکزی هم‌زمان به بهره‌برداری رسید/ آغاز عملیات اجرایی 2 پروژه برقی در استان

عملیات بهره‌برداری و آغاز اجرای 7 پروژه بخش برق استان مرکزی امروز سه‌شنبه با حضور وزیر نیرو در چارچوب سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، «ساخت و سازها» و «ساز و کارها» در سال جاری به‌طور هم‌زمان از طریق ویدئوکنفرانس در سالن کنفرانس شرکت برق منطقه‌ای باختر آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، برای این پروژه‌ها که شامل ۵ مورد بهره‌برداری و دو مورد شروع عملیات اجرایی است در مجموع ۲۴۹ میلیارد تومان هزینه شده است.
این پروژه‌ها شامل بهره‌برداری پست 63.20 کیلوولت آوه و خط ارتباطی آن، پست سیار 63.20 کیلوولت شهرک صنعتی طراز ناهید ساوه، پست سیار 63.20  کیلوولت شهابیه خمین (شهید والانژاد)،  BAOC برق باختر و طرح‌های توسعه شبکه (افزایش ظرفیت‌ها) در استان مرکزی و همچنین شروع عملیات اجرایی ساختمان جدیدBAOC برق باختر و پست 400.63 کیلوولت زرندیه می‌شود.
عملیات ساخت پست 63.20  کیلوولت آوه و خط ارتباطی آن با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار دولتی در سال ۹۶ آغاز شده که برای ۱۵۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم فرصت اشتغال فراهم می‌کند. ظرفیت نهایی پست، ۳۰*۲ و طول خط آن۱۰ کیلومتر است.
پست سیار 63.20 کیلوولت شهرک صنعتی طراز ناهید ساوه و پست سیار 63.20  کیلوولت شهابیه خمین (شهید والانژاد) هم به ترتیب با ۵ و ۶ میلیارد تومان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ شروع به ساخت کرده‌اند. با ظرفیت نهایی هر کدام ۱۵* ۱، پروژه نخست برای ۱۵۰۰ نفر و پروژه بعدی برای ۱۶۰۰ نفر دیگر به‌طور غیرمستقیم اشتغالزایی دارد.
همچنین BAOC برق باختر به بهره‌برداری رسید و همزمان عملیات اجرایی ساختمان جدید BAOC این شرکت آغاز شد که سرمایه‌گذاری این دو در مجموع ۳۸ میلیارد تومان است.
با بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی این دو پروژه، زیرساخت کنترل شبکه برق در حوزه برق منطقه‌‌ای باختر مجزا و عملیات ساختمانی در مساحت ۱۰هزار متر مربع انجام می‌شود.
طرح‌های توسعه شبکه (افزایش ظرفیت‌ها) در استان مرکزی هم با ۱۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سال ۹۷ آغاز شده و شامل افزایش ظرفیت پست‌ها و توسعه فیدرخط در پست‌های موجود است.
این پنج پروژه با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق، ایجاد زیرساخت مناسب برای توسعه صنعتی و اقتصادی استان، بهبود کیفیت برق و تامین نیاز مصرف مشترکان اجرا شده‌اند.
در این برنامه، عملیات اجرایی پست ۴۰۰. ۶۳ کیلوولت زرندیه هم با اعتبار دولتی ۱۵۰ میلیاردتومانی آغاز شده و در سال ۱۴۰۲ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
ظرفیت نهایی این پست 200*2 بوده و با هدف ایجاد ظرفیت مناسب برای توسعه صنعت در شهرستان‌های ساوه، زرندیه و مامونیه اجرا می‌شود.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر