کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/02/15 12:52
در تابستان ۹۸ صورت گرفت؛

صرفه‌جویی ۶۶۴ مگاوات انرژی برق در استان فارس

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق فارس از همکاری ۲۳ هزار و ۳۷۶ مشترک برق استان در طرح‌های پیک‌سایی برق و صرفه جویی ۶۶۴ مگاوات انرژی برق در تابستان ۹۸ خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی طالبی" گفت: با مدیریت و برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت مصرف و همکاری خوب مشترکان استان، توانستیم در ساعات اوج مصرف، برق مورد نیاز استان را تامین و خاموشی‌های ناشی از کمبود تولید را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: ۲۳ هزار و ۳۷۶ مشترک در سراسر استان فارس در طرح پیک‌سایی تابستان سال ۹۸ با این شرکت همکاری کردند که نتیجه این تعامل و همکاری دوسویه سبب شد تا با موفقیت از پیک بار سال گذشته عبور کرده و به میزان ۶۶۴ مگاوات کاهش مصرف انرژی برق نیز انجام شود.

طالبی با بیان اینکه مشترکانی که با شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در کاهش مصرف ساعات پیک بار تابستان ۹۸ همکاری داشتند، تشویق شدند، اظهار کرد: ۱۰۸۸ مشترک در بخش صنعتی، تعداد ۲۱ هزار و ۷۶۷ مشترک در بخش کشاورزی، ۱۶۰ مشترک در بخش تجاری، ۲۹۸ مشترک در بخش اداری و ۶۳ مشترک درسایر بخش‌های عمومی در طرح عبور موفق از پیک برق مشارکت داشتند که مبلغ بیش از ۲۰۵ میلیارد ریال به عنوان پاداش این همکاری در قبوض برق مصرفی آن‌ها تخصیص داده شد. 

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق فارس به عقد تفاهم‌نامه با مشترکان نیز اشاره کرد و افزود: در سال ۹۸، جهت کاهش بار در ساعات اوج مصرف ۲۷ هزار و ۷۴۰ تفاهم‌نامه با مشترکان برق استان فارس منعقد شد.

طالبی یادآور شد: در سال گذشته تعداد ۲۴ هزار و ۸۳۰ تفاهم‌نامه با مشترکان بخش کشاورزی، ۱۹۷۹ تفاهم‌نامه با مشترکان صنعتی، ۳۸۰ تفاهم‌نامه با مشترکان اداری، ۳۰۷ تفاهم‌نامه با مشترکان تجاری، ۶۴ تفاهم‌نامه با مراکز سی‌ان‌جی و ۱۸۰ تفاهم‌نامه طرح ذخیره عملیاتی و مولدهای خود تامین منعقد شد که این امر سبب شد تا با تامین برق مطمئن و پایدار، خاموشی ناشی از کمبود تولید در تابستان به صفر برسد.

معاون فروش و خدمات مشترکان توزیع نیروی برق شیراز اظهار امیدواری کرد که با اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار ۹۹ و مشارکت و همکاری مردم امسال نیز از پیک بار تابستان به موفقیت عبور کنیم.

  • خبرنگار:لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر