کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/02/14 14:09
در آستانه پیک برق 99؛

یک واحد گازی 162 مگاواتی در استان لرستان به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد به ظرفیت 162 مگاوات به شبکه سراسری متصل شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیر دودابی‌نژاد"، مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی، با بیان این خبر افزود: با تکمیل بخش گاز این نیروگاه، مجموع ظرفیت تولید برق هم اکنون به میزان 324 مگاوات رسیده است و با راه‌اندازی واحد بخار 160 مگاواتی این نیروگاه در زمستان سال جاری، مجموع ظرفیت تولید برق آن به 484 مگاوات خواهد رسید.
وی اظهار داشت: برای ساخت بخش گاز نیروگاه 140 میلیون یورو هزینه شده است و هزینه بخش بخار نیز 172 میلیون یورو برآورد می‌شود که حدود 38 درصد آن توسط سرمایه گذار و 62 درصد مابقی آن از طریق وام از حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی تأمین شده است.
دودابی‌نژاد افزود: این پروژه تا اسفند 1398 بالغ بر 56.5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سرمایه گذاری  آن با مشارکت صبا (وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی)، سنا و فراب با عاملیت بانک ملی ایران انجام گرفته است.
مجری طرح‌های نیروگاهی خصوصی شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: احداث این نیروگاه به دلیل رفع مشکلات مربوط به افت ولتاژ در منطقه لرستان، استفاده بهینه از سوخت، حفظ محیط زیست و ایجاد اشتغال در منطقه صورت گرفته و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی تصریح کرد: این نیروگاه توسط شرکت مولد نیروی خرم آباد در زمینی به مساحت 96 هکتار در جنوب شرقی شهر خرم آباد در دو فاز به ظرفیت 968 مگاوات دردست اجراست.
دودابی‌نژاد خاطرنشان کرد: سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است و  در صورت قطع گاز،‌ ظرفیت مخازن سوخت پشتیبان می‌تواند پاسخگوی نیاز نیروگاه به مدت 350 ساعت باشد.
  • خبرنگار:زهرا جعفری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر