کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/02/14 09:35
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان:

بیش از 71 درصد انرژی مصرفی استان سمنان صرف بخش‌های مولّد می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان گفت: بیش از 71 درصد انرژی مصرفی استان صرف بخش‌های مولّد می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمحمد موسوی‌زاده" با اشاره به اینکه ترکیب مصرف انرژی استان تولیدی است و بالغ‌بر 71 درصد انرژی مصرفی استان صرف کار تولید می‌شود، اظهار داشت: 52 درصد انرژی استان در بخش صنعت و 19 درصد هم صرف کشاورزی می‌شود که حدود 22.7 درصد بیشتر از میانگین مصرف این بخش در کشور است.
وی با عـنوان این که این شـرکت در حال حاضر به حدود 400 هزار مشـترک برق در اسـتان خـدمات ارائه می‌کند، افزود: 76.5 درصد مشترکان استان در تعرفه خانگی، 5.9 درصد عمومی، 1.7 درصد کشاورزی، 1.3 درصد صنعتی، 14 درصد تجاری و مابقی هم مربوط به بخش روشنایی معابر است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان با اشاره به تلاش بی‌وقفه کارکنان این شرکت در این شرایط کرونایی یادآور شد: به‌منظور تسهیل در ارائه خدمات و عدم مراجعه حضوری مردم به مراکز خدمت رسانی این شرکت در شهرستان‌ها، 22 خدمت در حوزه فروش انشعاب و خدمات پس از فروش انشعاب به صورت الکترونیکی، از طریق وب سایت شرکت قابل دریافت است.
موسوی‌زاده با عنوان این که طرح ارزشمندی در این شرکت برای بهینه سازی و بازسازی حجم وسیعی از شبکه‌های برق از سال 89 طرح ریزی شده و هم اینک نیز ادامه دارد، تصریح کرد: رزمایش‌های خدمت متعالی، کار ارزنده ای است که با شناسایی خطوط برق رسانی و تاسیسات توزیع برق عارضه دار و فرسوده و بسیج نیروهای عملیاتی در سطح استان به اجرا در می آید و در سال گذشته، 30 رزمایش به انجام رسیده و افزون بر 292 کیلومتر از شبکه‌ها بهسازی شده است.
وی از مشارکت مشترکان استان با صنعت برق به ویژه همکاری در طرح پیک سایی و مدیریت مصرف برق تقدیر کرد و افزود: در سال قبل، 167 هزار مشترک خانگی استان، الگوی مصرف را رعایت کرده و 12 میلیارد ریال پاداش خوش مصرفی به آنان پرداخت شده و با مشارکت مشترکان صنعتی، تجاری، کشاورزی، تجاری، اداری و سی ان جی، مبلغ 21 میلیارد و 179 میلیون ریال پاداش همکاری، در صورتحساب برق مصرفی آنان اعمال شده است.
موسوی زاده خاطرنشان کرد : اجرای بیش از پنج هزار پروژه عمرانی برق رسانی با صرف اعتباری افزون بر 851 میلیارد ریال، از دیگر دستاوردهای این شرکت در عرصه خدمت رسانی در سال قبل محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت: اولویت دادن به پروژه‌ها بر مبنای تولید، تسریع در ارائه خدمات، بهبود و ارتقای شاخص‌های عملکردی، بهره گیری از یراق آلات و تجهیزات ساخت داخل و خرید کالاهای ایرانی جهت مصارف اداری، به عنوان مهم‌ترین برنامه‌ها در راستای تحقق شعارسال در حوزه ماموریت این شرکت به شمار می‌آید.
  • خبرنگار:ابوالفضل همتی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر