کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/02/10 10:05

شبکه برق آسیب‌دیده ناشی از وقوع سیل در غرب مازندران ترمیم شد

بارش شدید باران و وقوع سیل در مناطق کوهستانی مرزن آباد و بلده باعث بروز آسیب جدی به شبکه‌های 20 کیلوولت این مناطق شده بود که توسط گروه‌های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران در کمترین زمان ممکن ترمیم شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کیوان فرح‌زاد" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با اعلام این خبر گفت: بارش شدید باران و وقوع سیل، باعث تخریب جاده ورودی بخش بلده و خط اصلی 20 کیلوولت تغذیه کننده این منطقه کوهستانی از ایستگاه فوق توزیع نیمای شهرستان آمل و همچنین بخشی از خط ورودی رینگ مرزن آباد، مسیر نسن به کمربن، از سمت مرزن آباد به بلده شد.
وی ادامه داد: در اثر این سیل برق‌رسانی به مشترکان قسمت‌های مهمی از مناطق کوهستانی مرزن آباد و بلده دچار اختلال شد که با تلاش همکاران بهره‌برداری امورهای برق شهرستان‌های چالوس و نور و پشتیبانی حوزه معاونت بهره‌برداری، عملیات ترمیم شبکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام و مناطق مذکور مجددا برق‌دار شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران افزود: شبکه فشار متوسط در این عملیات با برکناری پایه‌های چوبی در مسیر سخت‌گذر کوهستانی و جایگزینی شبکه جدید و ترمیم حدود یک کیلومتر، بازسازی و احیا شد.
  • خبرنگار:فاطمه علی‌نیا
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر