کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/01/28 11:35
با دستور رئیس جمهور؛

تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب صفادشت افتتاح شد

طرح تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب صفادشت در نخستین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 99 با دستور رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت پس از بهره‌برداری برای 35 نفر به‌طور مستقیم و 110 نفر دیگر به‌طور غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌کند. میزان اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ناشی از بهره‌برداری تصفیه‌خانه فاضلاب اسلامشهر هم به ترتیب 50 و 160 نفر خواهد بود.
تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت به ظرفیت 7776 مترمکعب در شبانه‌روز با فرآیند هوادهی گسترده دارای شبکه جمع‌آوری اصلی و فرعی و خطوط انتقال به‌طول 32 کیلومتر و 1100 فقره انشعاب فاضلاب است و جمعیت 50 هزار نفری را زیر پوشش می‌برد.

"محمدرضا بختیاری" مدیرعامل آبفای استان تهران با حضور در محل تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت از طریق ویدئوکنفرانس با رئیس‌جمهوری در تشریح این پروژه گفت: این پروژه شامل 2 کیلومتر خط انتقال و شبکه فاضلاب و یک تصفیه‌خانه به ظرفیت 7800 مترمکعب در شبانه‌روز است که با عتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان (80 میلیارد تومان در بخش شبکه و 60 میلیارد تومان در بخش تصفیه‌خانه) ساخته شده است.
بختیاری با اشاره به پیشرفته بودن فرایندهای این تصفیه‌خانه گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب صفادشت به روش ATO هوادهی گسترده با قابلیت حذف ازت و فسفر به صورت هم‌زمان طراحی شده‌است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: پساب تولید شده در این بخش هم در بخش کشاورزی و هم در بخش صنعت غیرغذایی قابل استفاده است.
بختیاری در پایان توضیح داد: مسکن مهر صفادشت در 4 کیلومتری این شهر واقع شده و 50 هزار واحد در این محل ساخته شده و به دلیل بالا بودن سطح کف در این منطقه امکان استفاده از چاه‌های جذبی در دفع فاضلاب امکان پذیر نبود و به همین دلیل پروژه شبکه جمع‌آوری فاضلاب باید بلافاصله اجرا می‌شد.
  • خبرنگار:رویا مرادی‌زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر