کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/01/19 17:23

پیش‌بینی پایان هفته سیلابی در نوار جنوب غربی کشور

موسسه تحقيقات آب وزارت نیرو، بر اساس پيش‌بيني‌هاي سازمان هواشناسي کشور و پايش مدل‌هاي جهاني و منطقه‌اي پيش‌بيني آب و هوا، موارد احتمالی وقوع سيلاب تا روز جمعه‎ را اعلام کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس اعلام موسسه تحقيقات آب، از بعدازظهر پنج‎شنبه 21 فروردین، وقوع بارشي به مدت 9 ساعت و به ميزان تقريبي (تجمعي حداکثر نقطه‎اي) 30 تا 40 ميلي‌متر در استان کردستان (نوار جنوب غربي و غرب به شرق و شمال شرق)‎ محتمل خواهد بود.
بنا بر این گزارش، روز پنج‎شنبه وقوع بارش‎هاي رگباري در استان‎هاي کرمانشاه، همدان، البرز، قزوين و زنجان به مدت 6 تا 9 ساعت و به ميزان تقريبي (تجمعي حداکثر نقطه‎اي) 20 تا 30 ميلي‎متر محتمل خواهد بود.
در گزارش موسسه تحقيقات آب وزارت نیرو آمده است: از بامداد روز جمعه 22 فروردین، وقوع بارشي به مدت 21 ساعت و به ميزان تقريبي (تجمعي حداکثر نقطه‎اي) 60 تا 80 ميلي‌متر در استان چهارمحال و بختياري (نيمه غربي و جنوبي)‎ محتمل خواهد بود.
همچنین در صبح روز جمعه، وقوع بارشي به مدت 15 ساعت و به ميزان تقريبي (تجمعي حداکثر نقطه‎اي) 50 تا 70 ميلي‌متر در استان‏هاي لرستان (نيمه شرقي و شمال) و خوزستان (شمال شرق و شرق)‎ پيش‌بيني شده است.
بر اساس این گزارش، از بعدازظهر جمعه 22 فروردین، وقوع بارشي به مدت 9 ساعت و به ميزان تقريبي (تجمعي حداکثر نقطه‎اي) 30 تا 40 ميلي‌متر در استان‎هاي تهران (شمال، شمال غرب و نواحي مرکزي) و مرکزي (نوار غرب به شمال شرق)‎ محتمل خواهد بود.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر