کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/01/19 09:18

برگزاری مسابقه خانواده و سواد آبی در خراسان رضوی

شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، مسابقه مجازی با عنوان "خانواده و سواد آبی" برگزار می‌کند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این مسابقه با سه محور موضوعی شامل "آب و تغییر اقلیم (خشکسالی و سیلاب)"، "صرفه‌جویی در مصرف آب با شعار #در_خانه_میمانیم" و "سازگاری با کم آبی" در هفت رشته مسابقه‌ای متنوع شامل شعر، نقاشی، استندآپ کمدی، دابسمش، نمایش، ببین و بگو و نماهنگ برگزار می‌شود.
بنا بر این گزارش، مسابقه بزرگ خانواده و سواد آبی که ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه اول طراحی شده به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که ضمن جذابیت و خلاقانه بودن به صورت کاملا الکترونیکی قابل انجام باشد.
بر همین اساس، دانش آموزان مقطع متوسطه اول استان خراسان رضوی با مراجعه به بخش “مسابقه خانواده و سواد آبی” در سایت سازگاری با کم آبی به نشانی www.wsakhr.ir می‌توانند ضمن مطالعه اطلاعات کامل این مسابقه و دریافت محتوای آموزشی، آثار خود را طبق معیارها طراحی کرده و فایل الکترونیکی آن را به آی دی @AbKhorasan و یا نشانی پست الکترونیکی Ab.Khorasan.Razavi@gmail.com ارسال کنند.
بر اساس این گزارش، مسابقه “ببین و بگو” به طور کامل در بستر سایت سازگاری با کم آبی خراسان رضوی برگزار می‌شود؛ بدین صورت که دانش آموزان پس از تماشای 10 انیمیشن، موشن گرافیک و مستند متنوع جذاب و آموزشی با موضوعات مفاهیم منابع آب، حفاظت از منابع آب زیرزمینی، مواجهه با سیلاب و آب و تغییر اقلیم به 10 سوال چهارگزینه‌ای پاسخ داده و فرم پرسشنامه را با ثبت مشخصات خود ارسال می‌کنند.
برای برگزیدگان این مسابقه 50 هدیه نفیس در نظر گرفته شده است که با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش پس از ارزیابی آثار در فرصت مقتضی در اختیار آنان قرار خواهد گرفت. همچنین تمامی آثار برتر در شبکه‌های مجازی پرمخاطب منتشر خواهد شد.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر