کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/12/20 16:23
همزمان با هفته بیستم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه افتتاح شد

مدیرعامل شرکت برق حرارتی از تکمیل و افتتاح واحد اول بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه به ظرفیت 160 مگاوات به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر نیرو خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" ضمن اشاره به ظرفیت کل واحدهای گازی این نیروگاه بالغ بر 960 مگاوات، خاطر نشان کرد: با راه اندازی واحد شماره یک بخش بخار نیروگاه مذکور ظرفیت آن به 1120 مگاوات افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه سوخت اصلی این نیروگاه گاز و سوخت پشتیبان آن گازوئیل است، افزود: در صورت اجرای سایر فازهای بعدی این نیروگاه ظرفیت کل آن به 1452 مگاوات می‌رسد و راندمان بخش گاز از 9.30 درصد  به 9.44 درصد در حالت سیکل ترکیبی خواهد رسید.
وی هزینه احداث واحد شماره یک بخش بخار نیروگاه یاد شده را بالغ بر 136 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: سرمایه گذار این پروژه شرکت تولید برق عسلویه مپنا و پیمانکار آن کنسرسیوم گروه مپنا، شرکت توسعه یک و شرکت توسعه دو است.
مدیر عامل شرکت برق حرارتی اهداف این پروژه را افزایش تولید، پایداری و پایایی شبکه، بالا بردن راندمان نیروگاه، صرفه‌جویی سوخت به میزان 282 میلیون متر مکعب در سال به همراه کاهش آلایندگی محیط زیست عنوان کرد.
لازم به‌ذکر است، این نیروگاه در استان بوشهر، شهرستان عسلویه، کیلومتر 25 جاده عسلویه به پارسیان واقع شده است.
  • خبرنگار:زهرا جعفری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر