کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/12/13 11:21
هفته نوزدهم پويش #هر هفته_الف_ب_ايران؛

معاون برق و انرژی وزير نيرو: ظرفيت نصب شده نيروگاهي كشور به 83 هزار مگاوات رسيد

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي از افزايش ظرفيت نصب شده نيروگاهي كشور با بهره برداري از نيروگاه خرم آباد به 83 هزار مگاوات خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «همايون حائري» روز سه‌شنبه در آيين بهره‌برداري همزمان از 41 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان كشور كه به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد، مجموع سرمايه گذاري اين پروژه‌ها را سه هزار و هفت ميليارد تومان اعلام و خاطرنشان كرد: در اين هفته از پويش، 19 پروژه صنعت برق كشور با سرمايه گذاري 1900 ميليارد تومان آماده افتتاح است.
وي اين پروژه‌ها را شامل پست‌هاي فشار قوي، نيروگاه خورشيدي، خطوط برق، شبكه هاي توزيع و نيروگاه خرم آباد برشمرد و گفت: نيروگاه خرم‌آباد با سرمايه‌گذاري 1420 ميليارد تومان شامل دو واحد گازي است كه با بهره‌برداري از آن ظرفيت نصب شده نيروگاهي كشور به 83 هزار مگاوات مي‌رسد.
حائري، سرانه هر ايراني از اين ظرفيت نصب شده را يك كيلووات عنوان كرد و افزود: اين، رقم خوبي است و تامين انرژي و رفاه مردم در محاسبات و برنامه‌هاي صنعت برق كشور لحاظ شده است.
وي با اشاره به پويش #هرهفته_الف_ب_ايران گفت: اين پويش ضمن اطلاع‌رساني بسيار خوب از اقدام‌هاي صنعت برق كشور، تاب آوري سيستم را هم در مقابل تحريم‌ها به نحو شايسته‌اي افزايش داد.
حائري افزود: تحليل نتايج پويش، خدمات‌رساني و توسعه بيشتر، كارآمدي، اثربخشي و بهينه‌سازي بوده كه نتيجه آن به اطلاع خواهد رسيد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر