کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/12/04 10:37
با حضور وزیر نیرو در هجدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

پست 400 کیلوولت بجنورد افتتاح شد/ بهره‌برداری از خط ۴۰۰ کیلوولت بجنورد- اسفراین

رضا اردکانیان وزیر نیرو، در اولین برنامه سفر به استان خراسان شمالی در هجدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پست 400 کیلوولت بجنورد و خط 400 کیلوولت تغذیه پست بجنورد- اسفراین را با اعتبار ۱۲۵۰ میلیارد ریال افتتاح کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا ریاحی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان، درباره جزییات این پروژه‌ها اظهار کرد: یکی از این پروژه‌ها پست ۴۰۰ کیلوولت بجنورد است که با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال که ۴۰۰ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به این استان تامین شده، به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: ظرفیت این پست ۲۰۰ مگاولت‌آمپر است که برای ۲۰۰ مگاولت‌آمپر دیگر نیز بسترسازی توسعه‌ای دیده شده است.
ریاحی با بیان اینکه این پست در مدت چهار سال احداث شده، گفت: پست 400 کیلوولت بجنورد در زمان احداث به‌صورت مستقیم برای ۲۵ نفر اشتغال‌زایی داشته است. این پست پس از بهره‌برداری نیز برای ۱۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان تصریح کرد: کاهش بار پست‌های ۴۰۰ کیلوولت منطقه، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش پایداری شبکه خراسان شمالی، تامین پایدار برق صنایع سنگین و شهرستان بجنورد از اهداف اصلی راه‌اندازی این پروژه است.
ریاحی درباره پروژه دیگری که امروز به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: خط ۴۰۰ کیلوولت بجنورد- اسفراین نیز ۵۷ کیلومتر طول داشته و ۱۶۴ برج برای آن ساخته شده که با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.
وی اضافه کرد: در مجموع قرار است در سفر وزیر نیرو به شهرستان بجنورد ۱۲۵۰ میلیارد ریال پروژه صنعت برق به بهره‌برداری برسد.
  • خبرنگار:سعید کریم‌پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر