کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1398/12/03 09:16

40 هزار دانش‌آموز در استان خراسان رضوي با راه‌هاي مصرف بهينه آب آشنا شدند

40 هزار دانش‌آموز مقطع ابتدايي مدارس استان خراسان رضوی با راه‌هاي مصرف بهينه آب آشنا شدند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اين تعداد دانش‌آموز در قالب يازدهمين جشنواره فراگيري نخستين واژه آب که در شهرهاي استان برگزار شد، ضمن استفاده از برنامه‌هاي شاد و هنری، راه‌هاي صرفه‌جويي در مصرف آب را فرا گرفتند.
شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي همچنین در این برنامه، زمينه همکاري و تعامل خانواده‌ها با شرکت‌هاي تبصره دو و امورهاي تابعه را در راستاي برنامه‌ها و اهداف فرهنگي شرکت و مشارکت در ايجاد و ترويج فرهنگ مصرف درست آب ايجاد کرده که در این رابطه نسبت به تشکيل جلسات آموزشي اوليا و مربيان از طريق برنامه‌هاي همين جشنواره اقدام مي‌شود.
بر اساس این گزارش، همزمان با برگزاري جشنواره نخستين واژه آب در سطح مدارس ابتدايي استان خراسان رضوي 4 هزار و 200 اثر نقاشي با موضوع آب استان دریافت شد.
مسابقه نقاشي آب و زندگي با مشارکت بيش از 20 شرکت تبصره دو و امورهاي تابعه برگزارشده است که در مرحله ارزيابي شهرستان 690 اثر برگزيده و در ارزيابي مرحله دوم (استاني) 100 اثر انتخاب شد.
در مرحله داوري نهايي هم 33 اثر گزينش شده که براي شرکت در مرحله کشوري به شرکت مهندسي آبفای کشور ارسال شده است.
این گزارش حاکی است، مشارکت دانش‌آموزان در مسابقه نقاشي در سال تحصيلي جاري نسبت به سال قبل داراي رشد 35 درصد بوده است. سال گذشته 93 جايزه نفيس به برندگان اعطا شد.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر