کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/11/15 16:14
رئيس مجلس در آيين بهره‌برداري از پروژه‌های صنعت برق خوزستان:

وزارت نيرو موفق به بومی كردن 95 درصد تجهيزات صنعت برق شده است

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: وزارت نيرو موفق به توليد 95 درصد تجهيزات مورد نياز صنعت برق در داخل كشور شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علي لاريجاني» در آيين بهره‌برداري از چهار پروژه صنعت برق خوزستان همزمان با پانزدهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران، با اشاره به مقاومت مردم خوزستان در دوران جنگ تحميلي گفت: با مقاومتي كه باعث سرفرازي كشور شد، انتظاراتي كه براي آباداني اين منطقه  وجود دارد انتظارات بحقي است كه بخشي مربوط به وزارت نيرو و بخش‌هاي ديگر مربوط به ساير وزارتخانه‌هاست .
لاریجانی اظهار داشت: با همه معاذيري كه در كمبودها وجود دارد باز هم توجه به خوزستان زياد است و همه علاقه‌مند به كمك هستند.
وي درباره حل مسئله مشكلات ناشي از نشست غبار روي تجهيزات وزارت نيرو در استان خوزستان گفت: اين مسئله در بودجه در نظر گرفته شده و در كميسيون تلفيق نفي نشده است.
لاريجاني همچنين با بيان اينكه وزارت نيرو موفق به توليد 95 درصد تجهيزات مورد نياز صنعت برق در داخل كشور شده است، گفت: بهترين استعدادهاي ما در رشته برق دانشگاه‌ها مشغول به تحصيل مي‌شوند و انتظار است فعال شده و اين بخش از نيازهاي كشور تامين شود.
وي افزود: اين، دستاورد مهمي است و به وزارت نيرو توصيه مي‌كنم كه در اين بخش برنامه مفصل‌تري مخصوصا براي نيروگاه‌ها در قالب‌هاي مختلف طراحي كند كه از ظرفيت متخصصان داخلي حداكثر استفاده به‌عمل آيد.
لاريجاني در ادامه تاكيد كرد: با توجه به محدوديت‌هاي ارزي، بستر را براي داخل و حضور متخصصان داخلي در رشته برق فراهم كنيد، تجهيزات خود را در داخل بسازيد و اگر از نظر تامين تسهيلات بانكي مورد نياز است در مجلس كمك مي‌شود.
وي افزود: مي‌توانيم مسیر را براي ساخت تجهيزات در داخل كشور كه مقداري ريسك هم دارد، هموار کنیم و مجلس هم در اين زمينه پشتيباني لازم را خواهد داشت.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر