کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/11/15 15:45
وزير نيرو در آيين بهره برداري از 4 پروژه صنعت برق خوزستان:

7 هزار ميليارد تومان طرح در صنعت برق خوزستان در دست اجراست/ رتبه نخست مديريت مصرف خوزستان در دو سال گذشته

وزير نيرو با اشاره به بهره‌برداري افزون بر 1600 ميليارد تومان طرح در صنعت برق خوزستان از ابتداي دولت تدبير و اميد تاكنون گفت: در اين بخش حدود 7 هزار ميليارد تومان طرح ديگر هم در دست اجراست كه اميد است مطابق برنامه به ثمر برسند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز سه‌شنبه در آيين بهره‌برداري از چهار پروژه صنعت برق خوزستان كه در چارچوب پانزدهمين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران انجام شد، افزود: در بخش برق خوزستان، طرح‌هاي مهم و موثري در عرصه تامين، توليد و توزيع به بهره‌برداري رسيده كه در نگاهي با مقياس ملي، علاوه بر مجموعه طرح‌هاي بهره‌برداري شده امروز كه بيش از 605 ميليارد تومان براي آنها هزينه شده، دو واحد نيروگاه گازي غرب كارون نيز با سرمايه‌گذاري بخش صنعت نفت كشور با اعتباری افزون‌بر 1440 ميليارد تومان به بهره‌برداري رسيده كه در مواقع مقتضي به شبكه سراسري كمك مي‌كند.
وي افزود: از اين حيث، 2 هزار و 550 ميليارد تومان مجموعه طرح‌هايي است كه در صنعت آب و برق در خوزستان به بهره‌برداري رسيد.
اردكانيان همچنين گفت: در بخش آب نيز، طرح‌هاي مهمي با اعتباری حدود 50 هزار ميليارد تومان در خوزستان در حال اجراست و اميد مي‌رود بخش‌هاي عمده‌اي از آن تا پايان دولت تدبير و اميد به ثمر برسد .
وي خاطرنشان كرد: خوزستان هر چند استاني ارزنده در عرصه تامين و توليد به لحاظ گستردگي منابع در اختيار است، اما شاخص‌ترين وجه مثبت و درخشان اين استان در عرصه مديريت مصرف است.
اردكانيان يادآوري كرد: در تابستان سال‌هاي 97 و 98 با محاسبات، ارزيابي‌ها و بررسي‌هاي دقيق توسط ستاد وزارت نيرو، خوزستان طی اين دو سال در رتبه نخست مديريت مصرف قرار داشت.
وي گفت: اين كه بتوانيم حدود 10 درصد اوج بار خوزستان كه استاني صنعتي، كشاورزي، مرزي، گرمسيري و صنعتي به معناي عام خود است را كاهش دهيم، بدون اين كه وقفه‌اي در توليد و خللي در آسايش و رفاه مردم ايجاد شود، كار بزرگي است و اميد مي‌رود نهادينه شود .
وزير نيرو افزود: اصلي‌ترين كاري كه جامعه را تاب‌آور مي‌كند اصلاح شيوه‌هاي مصرف است كه پس از آن به مديريت تقاضا خواهيم رسيد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر