کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/11/15 14:07
با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو؛

4 پروژه صنعت برق در استان خوزستان به بهره‌برداری رسید

چهار پروژه صنعت برق خوزستان با 605 میلیارد تومان اعتبار در چارچوب پانزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه‌ها شامل پست ۴۰۰ کیلوولت متن به همراه پست ۴۰۰ کیلوولت دو مداره شهید بقایی و خط ۲۳۰ کیلوولت دو مداره متن به نیروگاه غرب کارون، فاز اول پست و خط ۴۰۰ کیلوولت جندی شاپور، کلیدخانه پست و خط دو مداره ورودی ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی و نصب دو بی در پست 400.230 کیلوولت شهید دقایقی اهواز است.
پست ۴۰۰ کیلوولت متن به همراه خط ۴۰۰ کیلوولت دو مداره شهید بقایی و خط ۲۳۰ کیلوولت دو مداره متن به نیروگاه غرب کارون توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت با ۳۱۵ میلیارد تومان اجرا شده که شامل پستی با ظرفیت ۷۲۰ مگاولت آمپر و خط دو مداره به طول ۹۸ کیلومتر است که با هدف اتصال نیروگاه غرب کارون به شبکه و افزایش پایداری و بهبود شبکه اجرا شده است.
فاز اول پست و خط ۴۰۰ کیلوولت جندی‌شاپور نیز توسط شرکت‌های برق منطقه‌ای، فولاد و روهینا در دزفول با اعتبار ۱۵۶ میلیارد تومان اجرا شده که پستی به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت آمپر به‌همراه احداث خط دو مداره به‌طول هشت کیلومتر را شامل می‌شود.
این پروژه با هدف تامین برق مشترکان صنعتی و عمومی منطقه، افزایش پایداری و تعدیل بار پست‌های منطقه و تغذیه پست ۴۰۰ کیلوولت اجرا شده است.
پروژه کلیدخانه پست و خط دو مداره ورودی ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی هم با ۱۱۰ میلیارد تومان و نصب دو بی در پست 400.230 کیلوولت شهید دقایقی با ۲۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اجرا شده‌اند.
هدف از اجرای این پروژه‌ها که شامل چهار فیدر ۴۰۰ کیلوولت و دو فیدر ۲۳۰ کیلوولت بوده، اتصال نیروگاه غرب کارون به شبکه، کاهش بارگیری پست اهواز ۲ و افزایش پایداری و بهبود شبکه و ولتاژ آن است.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر