کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1398/11/15 12:51
وزیر نیرو در آيين بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه صنعت آب خوزستان خبر داد:

سرمايه‌گذاري 23 هزار و 700 ميليارد تومانی دولت تدبير و اميد در طرح‌هاي آب، برق و فاضلاب خوزستان/ اجرای 299 پروژه صنعت آب و برق در استان

وزير نيرو با بيان اينكه در استان خوزستان، كه حق بزرگي بر گردن ايران و ايرانيان دارد، در همه ادوار فعاليت‌هاي زيادي انجام شده است، گفت: از ابتداي دولت تدبير و اميد تاكنون فقط در بخش آب، برق و فاضلاب اين استان 23 هزار و 700 ميليارد تومان طرح اجرا شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز سه‌شنبه در آيين آغاز عملیات بهره‌برداری و اجرایی ۶ پروژه صنعت آب خوزستان كه با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در شادگان برگزار شد، اظهار داشت: در اين مدت، به‌طور متوسط هر ماه 300 ميليارد تومان و هر روز 10 ميليارد تومان پروژه در استان خوزستان اجرا شده و طرح‌هاي بزرگي هم در دست اجرا قرار دارد.
وي افزود: در حوزه وزارت نيرو غير از پروژه‌هايي كه تاكنون در خوزستان به ثمر رسيده، 299 پروژه ديگر در دست اجرا قرار دارد كه اعتبار اين پروژه‌ها كه بخشي از آن هم هزينه شده، افزون بر 51 هزار ميليارد تومان است .
وزير نيرو گفت: اين اقدام گوياي تلاش همگاني، توجه بجا و شايسته نظام به مسائل، آسايش و رفاه هموطنان ما در استان خوزستان است.
 
بهره‌برداري از 22 هزار ميليارد تومان پروژه در چارچوب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران
اردكانيان همچنين با اشاره به پويش #هرهفته_الف_ب_ايران گفت: از 227 پروژه وعده داده شده، امروز با احتساب 10 پروژه كه در استان خوزستان بهره‌برداري مي‌شود، 143 پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب با سرمايه‌گذاري 22 هزار ميليارد تومان در 23 استان كشور به بهره برداري رسيده و اين پويش تا پايان امسال تا بهره‌برداري تمام پروژه با اعتبار 33 هزار ميليارد تومان ادامه خواهد داشت.
وي همچنين با گراميداشت ياد و خاطره بنيانگذار رهبر كبير انقلاب اسلامي اظهار داشت: اصلي‌ترين ميراث گرانقدر امام عزيز، اين بود كه به مثابه يك هنرمند تمام عيار از همه «من‌ها» «ما» ساخت و با آن، گردن منيت رژيم پهلوي را شكست و تا امروز، اين «ما» به عنوان ميراث اصلي امام بوده كه در تمام بزنگاه‌ها و گردنه‌هاي پشت سر گذاشته شده، حافظ انقلاب و نگهبان اصلي ميراث امام بوده است.
اردكانيان خاطرنشان كرد: خوشبختانه توفيق فراواني نصيب همه همكاران ما در سراسر كشور چه در سازمان دولت و چه در بخش خصوصي وجود داشته و دارد و استمرار خواهد يافت كه بتوانيم يكي از صفحات زرين كارنامه جمهوري اسلامي را به سهم خود رقم بزنيم.
 
شاخص‌هاي ما قابل عرضه و رقابتي در دنياست
وي گفت: آنچه امروز با افتخار قابل عرضه است، نه صرفا در مقايسه با چهار دهه پيش و شرايط ما در رژيم گذشته كه رژيمي برخوردار از امكانات و مشكلات به مراتب كمتر و نيازهاي كمتر بود، آمارها و ارقام و دستاوردها و پيشرفت‌ها غرورانگيز و قابل ذكر است كه همين امروز نه تنها در سطح منطقه كه در سطح مناطق در حال توسعه دنيا و حتي بعضا توسعه يافته دنيا شاخص‌هاي ما شاخص‌هاي قابل عرضه و قابل رقابتي است.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر