کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1398/07/22 07:33
مجری طرح برق‌رسانی روستایی خبر داد:

آغاز برق‌رسانی به 25 هزار خانوار عشایر کوچ‌رو/ ایجاد 250 هزار کیلومتر شبکه برق‌رسانی روستایی در کشور

مجری طرح برق‌رسانی روستایی با اشاره به آغاز عملیات برق‌رسانی به 25 هزار خانوار عشایر کوچ‌رو از طریق مولد برق خورشیدی قابل حمل، گفت: این طرح تا پایان دولت دوازدهم اجرایی خواهد شد تا عشایر در زمان کوچ‌های متداول خود از نعمت برق برخوردار باشند.

"علی چهل‌امیرانی" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی روزانه چهار روستای کشور برق‌دار شده است، گفت: تعداد روستاهای برق‌دار شده از ابتدای انقلاب تاکنون 13 برابر شده و هم اکنون از مرز 57 هزار و 350 روستا گذشته است.
وی با تاکید بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به دو هزار و 709 روستا در سخت‌گذرترین و دور افتاده‌ترین مناطق کشور (هر هفته 9 روستا) برق‌رسانی شده است، ادامه داد: طی 6 سال اخیر جهت توسعه، نگهداری و بهسازی شبکه برق روستایی و برق‌رسانی به روستاها و عشایر فاقد برق، سه هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شده است که 3.5 برابر 6 سال قبل از دولت تدبیر و امید است.
مجری طرح برق‌رسانی روستایی با تاکید بر اینکه تاکنون 250 هزار کیلومتر شبکه به منظور تامین برق 21.5 میلیون نفر روستایی ایجاد شده است، افزود: برای سال 98 برق‌رسانی به 400 روستا و همچنین توسعه، بهسازی و نگهداری شبکه‌های برق روستایی موجود با اعتباری بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.
چهل‌امیرانی با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت روستایی برق‌دار در ایران به بیش از 99.7 درصد رسیده است، ادامه داد: بر اساس اطلاعات سایت آژانس بین‌المللی انرژی، این رقم در آمریکای مرکزی و جنوبی 86 درصد، قاره آسیا 85 درصد، خاورمیانه 78 درصد، آفریقا 36 درصد و به طور کلی در جهان جمعیت روستایی برق‌دار حدود 76 درصد است. از این رو کشور ما در زمینه برق‌رسانی روستایی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.
 
  • خبرنگار:رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User