کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1398/07/07 14:17
در راستای حضور رئیس‌جمهور در اجلاس اوراسیا؛

وزیر نیرو امشب راهی ارمنستان می‌شود

وزیر نیرو شامگاه یکشنبه به منظور دیدار با مقامات کشور ارمنستان و شرکت در اجلاس شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیا که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان و سران کشورهای عضو این اتحادیه برگزار می‌شود راهی ایروان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا اردکانیان" در این سفر با مهر گریگوریان، معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان و رئیس ارمنی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور دیدار خواهد داشت.
این دیدار به منظور پیگیری توافقات شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان و رایزنی برای رفع موانع اجرای توافقات صورت گرفته برگزار خواهد شد.
وزیر نیروی کشورمان همچنین در ادامه این سفر با سورن پاپیکیان، وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان دیدار خواهد داشت. دو طرف در این دیدار ضمن بررسی آخرین وضعیت همکاری‌های ایران و ارمنستان در حوزه انرژی، در خصوص انتخاب سرمایه‌گذار برای ساخت نیروگاه مغری مذاکره خواهند کرد.
این سفر به دنبال دعوت نخست وزیر ارمنستان و سایر سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از رئیس جمهور و وزیر نیروی کشورمان برای شرکت در اجلاس سران انجام می‌گیرد.
گفتنی است: موافقتنامه موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا از چهارم آبان‌ماه وارد فاز اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

 
  • خبرنگار:رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User