کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
بین الملل
1398/05/08 10:35

وزیر نیرو راهی کابل شد/ همكاري‌هاي اقتصادي ايران و افغانستان توسعه می‌یابد

وزير نيرو و رييس كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اسلامي افغانستان برای سفری یک روزه و به منظور انجام يك ديدار رسمي، صبح امروز (سه شنبه) تهران را به مقصد كابل ترك كرد.

 
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" به‌عنوان رييس كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي ايران و افغانستان در اين سفر با مقامات عالي‌رتبه جمهوري افغانستان از جمله "محمد اشرف غني" رييس جمهوري، "عبدالله عبدالله" رييس اجراييه حكومت وحدت ملي و وزراي ماليه و انرژي و آب آن كشور گفتگو خواهد کرد.
قرار است در اين ديدارها، موضوعات مختلف روابط دوجانبه از جمله اقتصاد، تجارت و ترانزيت، مواد مخدر و مهاجرين،همكاري‌هاي آبي و ...مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
در اين سفر احمدعلی کیخا، نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، علي عدالت، دستيار وزير در امور كميسيون مشترك همكاري هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اسلامي افغانستان و عليرضا حاجي‌زاده، رييس اداره امور افغانستان وزارت امور خارجه وزير نيرو را همراهي مي‌كنند.
گفتنی است از ابتداي سال جاري و بر اساس مصوبه هيات دولت، مسئوليت كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي ايران و افغانستان به وزارت نيرو واگذار شده است. علاوه بر آن مسئوليت كميسيون‌هاي مشترك با كشورهاي تاجيكستان، روسيه، آلمان،ارمنستان و .. بر عهده وزارت نيرو است.

  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:Public Anonymous User