کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1400/11/08 17:44
همزمان با سفر یکروزه رئیس جمهوری به استان گیلان؛

وزیر جهاد کشاورزی از سد "پلرود" رودسر بازدید کرد

همزمان با سفر یک‌روزه رئیس جمهوری به استان گیلان، وزیر جهاد کشاورزی از سد مخزنی پلرود در شهرستان رودسر بازدید کرد.

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در جریان بازدید سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی از سد پلرود، مجید صابر مدیر دفتر فنی شرکت آب منطقه‌ای گیلان و نماینده مجری سد پلرود ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پیشرفت طرح سد و شبکه پلرود، به مهمترین چالش‌های پیش روی این پروژه از جمله تأمین اعتبار و صدور مجوز قطع درختان موجود در مسیر راه جایگزین این سد پرداخت.

سید جواد ساداتی نژاد ضمن قول مساعد در خصوص حل مشکل قطع درختان در این بازدید با اشاره به روند ساخت سد پلرود شهرستان رودسر گفت: این سد بیش از ۳۰ هزار هکتار از اراضی پایین دست خود را سیراب می‌کند که از این نظر پروژه بسیار مهمی است و سال‌ها مردم منطقه منتظر آن هستند از این رو در جلسه شورای اداری استان با توجه به بازدید امروز حتما در این خصوص گزارشی داده می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به مصوبه‌ای که در خصوص سد پلرود در جریان سفر وجود دارد و نظر به اینکه این پروژه هم اکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته تلاش می‌کنیم ۲۰ درصد باقی مانده به سرعت تکمیل و به نتیجه برسد.

سد پلرود که با هدف تنظیم آب رودخانه و استفاده در جهت تأمین نیاز آبی بیش از ۳۳ هزار هکتار از اراضی منطقه شامل بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی شالیکاری و در حدود ۱۳ هزار هکتار از باغات چای، تأمین نیاز آب شرب ۸ شهر شرق گیلان(لنگرود، رودسر، چابکسر، کلاچای، املش، کومله، واجارگاه و رحیم آباد) به میزان ۴۰ میلیون مترمکعب در سال و نیز تولید انرژی برق آبی با ظرفیت ۱۶ مگاوات در حال اجرا است، 79 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شایان ذکر است، وزیر جهاد کشاورزی همچنین در این سفر از طرح آبرسانی به شهر های رودسر، چابکسر، واجارگاه، رحیم آباد و املش نیز بازدید کرد.

این پروژه با پیشرفت فیزیکی حدود 71درصد با هدف تکمیل و راه اندازی اضطراری تصفیه‌خانه آب طول لات رحیم آباد جهت تأمین آب شرب سالم و بهداشتی مورد نیاز جمعیت شهری و روستایی شهرهای یاد شده در حال ساخت است.

  • خبرنگار:مهدی لطفی چهارده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر