کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
عمومی
1400/11/06 11:35
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در حاشیه نشست مشترک هم‌اندیشی صنعت برق خبر داد:

تشکیل 5 کارگروه حمایت از ساخت داخل و توسعه صادرات در صنعت آب و برق

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: پنج کارگروه شامل "حمایت از ساخت داخل"، "توسعه کالا، تجهیزات و خدمات فنی مهندسی"، "استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان"، "توسعه و بومی کردن تکنولوژی‌های مدرن" و "تنظیم مقررات و ضوابط" برای همفکری، بررسی و رفع‌چالش‌‌های موجود با حضور وزارت نیرو، ساتکاب و سندیکای برق تشکیل می‌شود.

"محسن بختیار" صبح امروز چهارشنبه در حاشیه نشست مشترک هم‌اندیشی صنعت برق در خصوص حمایت از ساخت داخل و توسعه صادرات در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با بیان اینکه این جلسه با حضور مدیرعامل شرکت‌ ساتکاب و اعضای هیئت مدیره سندیکای برق برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه افزایش تعاملات، همفکری برای ایجاد فرصت‌های مناسب برای توسعه صادرات کالا، تجهیزات و خدمات فنی مهندسی، توسعه و بومی کردن تکنولوژی‌های مدرن و همچنین استفاده از شرکت‌های دانش بنیان است.
وی با اشاره به نظرات کارشناسان و فعالان حاضر در جلسه اضافه کرد: مقرر شد کارگروه‌هایی در خصوص موضوعات هدف شکل بگیرد تا بتوانیم موارد مطرح شده را بررسی و به نتایجی اثرگذار در حوزه صنعت آب و برق برسیم.
به گفته معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو، این کارگروه‌های تخصصی متشکل از کارشناسان وزارت نیرو، ساتکاب و سندیکای برق خواهد بود تا موارد بررسی شده به‌طور مدوام پیگیری شود.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر